Японія вперше оприлюднила план евакуації понад 120 000 людей зі своїх південно-західних островів у разі конфлікту навколо Тайваню. План передбачає мобілізацію кораблів і літаків для переміщення 110 000 мешканців і 10 000 туристів з архіпелагу Сакісіма до безпечних регіонів протягом шести днів, пише The Japan Times.
План охоплює острови Міякодзіма, Тарамадзіма, Ісігакідзіма, Такетомідзіма, Йонагунідзіма та інші острови ланцюга Сакісіма в префектурі Окінава. За планом, щодня протягом шести днів 20 000 людей будуть перевозити на головні острови з використанням кораблів Сил самооборони, берегової охорони та цивільних суден.
Планом передбачено, що людей з острова доставлятимуть автобусами з двох аеропортів та порту Кагосіма до готелів у 32 муніципалітетах. Їм буде надано харчування та предмети першої необхідності, а також будуть доступні послуги з охорони здоров'я та зв'язку. Туристів заохочуватимуть якомога швидше повертатися додому.
Уряд також надалі більш детально вивчатиме питання пріоритетної евакуації літніх людей та осіб, які потребують особливого догляду, а також шляхи забезпечення освіти та працевлаштування, якщо евакуація затягнеться.
На тлі оприлюднення цього плану губернатор Окінави Денні Тамакі висловив стурбованість щодо можливої евакуації. Він наголосив, що "центральному уряду необхідно надати детальні пояснення, щоб розвіяти побоювання" жителів островів.
На додачу до цього, уряд Японії оголосив про наміри розмістити підрозділи керованих ракет класу "земля-повітря" на острові Йонагуні, розташованому лише за 100 км від Тайваню. На цьому острові, де вже функціонує база японських сил самооборони, активно будуються тимчасові підземні укриття, забезпечені достатньою кількістю їжі та води на два тижні.
Видання роз'яснює, що хоча в офіційних заявах Тайвань прямо не згадується, занепокоєння щодо можливого військового конфлікту зросло після вторгнення рф в Україну в 2022 році та повернення Дональда Трампа у Білий дім. Ще один фактор - територіальна суперечка між Токіо та Пекіном щодо островів Сенкаку, які перебувають під управлінням Японії, але на які претендує КНР.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у березні Дональд Трамп висловив невдоволення Договором про безпеку між США та Японією, підкресливши, що Америка зобов'язана захищати японську сторону, але не має таких самих гарантій у відповідь.