Ямайка закликає короля Великої Британії Чарльза III розглянути можливість виплатити репарацій за рабства у 16-19 століттях, під час якого мільйони африканців були насильно вивезені на Карибські острови.
Про це заявив прем’єр-міністр Ямайки Ендрю Голнесс під час саміту лідерів Карибської співдружності (КАРІКОМ), передає The Guardian.
Зі слів Голнесса, ідея Ямайки отримала підтримку серед країн регіону. Йдеться не лише про визнання історичної несправедливості, а й про реальну юридичну процедуру – уряд Ямайки пропонує Чарльзу III звернутися за консультацією до судового комітету Таємної ради – апеляційного суду останньої інстанції для заморських територій Великої Британії та деяких країн Співдружності.
Карибська країна хоче аби офіційно було визначено, чи були дії Великої Британії злочином проти людяності, і чи є в Лондона юридичне зобов’язання надати компенсації Ямайці та її народу. Загалом, протягом багатовікової трансатлантичної работоргівлі понад 12,5 мільйонів африканців були викрадені і примусово перевезені до Америки, в тому числі на Ямайку, де їх продали в рабство.
Ініціативу вже підтримали парламент і Кабінет міністрів Ямайки. Прем’єр назвав петицію "сміливим кроком до справедливості". Міністерка культури Ямайки Олівія Грейндж теж додала, що регіон виступає єдиним фронтом у питанні репарацій.
Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Франції Емманюель Макрон 8 липня розпочне державний візит до Великої Британії. У Віндзорському замку його офіційно зустрінуть король Чарльз III та королева Камілла.