Іран та Талібан досягнули перемир'я, - ЗМІ

Іран та Талібан досягнули перемир'я, - ЗМІ

За інформацією "Радіо Азаді" з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Талібану, наразі між Іраном та Талібаном досягнуто перемир'я.

Конфлікт спалахнув за права на воду на афганському кордоні. Річка Гільменд тече від афганських гір до іранської провінції Сістан, де впадає в озеро, яке регулярно висихає. Зараз провінція Сістан страждає від посухи, і Іран звинувачує талібів у будівництві нових гребель на річці та перенаправленні води, що завдає шкоди посушливим східним районам Ірану.

Про сутички на кордоні стало відомо після відеозвернення ватажків “Талібану”. На оприлюдненому в мережі відео видно, що бойовики підійшли близько до іранської бази в прикордонній зоні.

Вони повідомили, що будуть боротися з “корумпованою Ісламською Республікою Іран з більшим ентузіазмом, ніж на війні проти Америки”.

“Якщо старійшини дозволять джихад, ми скоро завоюємо Іран”, – заявив один із ватажків.

Водночас у Міністерстві національної оборони Афганістану звинуватили іранські сили у відкриті вогню.

“На жаль, сьогодні знову іранські війська почали стрілянину та бої в прикордонних районах району Канг провінції Німроз Афганістану. Ісламський Емірат вважає діалог розумним способом розв’язання будь-якої проблеми, негативні заходи та пошук приводів для війни не в інтересах жодної сторони”, – підкреслили в Міноборони.

Пізніше стало відомо, що Талібан оголосив війну Ірану. Про це заявив лідер талібів Абдулхамід Хорасані. У мережі з’явилися перші кадри вторгнення. Деякі ЗМІ пишуть, що в Ірану є вбиті.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, росія зменшила кількість військових на території Білорусі.

Головне