Індійським силовикам довелось застосовувати сльозогінний газ проти місцевих фермерів, які 13 лютого влаштували "марш на Нью-Делі". Протестувальники вимагають від влади виконати надану їм ще у 2021 обіцянку платити більше за врожай, пише Reuters.
Акцію протесту було вирішено провести на наступний день після провальних перемовин фермерських профспілок з урядом стосовно запровадження мінімального порогу цін на перелік агропродукції.
🇮🇳INDIA BUILDS ‘BORDER’ AROUND DELHI | FARMERS PUSH BACK
— Mario Nawfal (@MarioNawfal) February 13, 2024
India has erected a massive barrier around Delhi, aiming to block protesting farmers from entering the city.
Farmers, undeterred, have decided to take alternative routes to the capital in protest.
Source: BBC https://t.co/Ee0Fusepss pic.twitter.com/D0uM17p3ac
До силового методу придушення протесту поліцейські вдалися, коли обурені фермери дійшли маршем до Шамбху, що за 230 км від столиці Індії. У столиці запроваджено посилені заходи безпеки.
India got independence through Movements, if farmers want to go to Delhi and protest then they shouldn't be stopped, they want to protest peacefully.
— Harshvardhan Tiwari (@poetvardhan) February 13, 2024
It is wrong for the police to stop them and release tear gas shells,#FarmersProtest2024
pic.twitter.com/o900HoOEYh
Видання зазначає, що індійські фермери стали вдаватися до протестних дій ще два роки тому. Остання акція - 13 лютого - відбулась за кілька місяців до прийдешніх національних виборів, на яких втретє за пост прем'єра свою кандидатуру висуватиме Нарендра Моді.
"Фермерські спілки вимагають гарантій, підкріплених законом, для надання більшої державної підтримки. Вони також хочуть, щоб уряд виконав обіцянку подвоїти їхні доходи", - пише Reuters.
Очільник індійського Міністерства сільського господарства Арджун Мунда заявив за підсумками перемовин з лідерами профспілок, що низка питання була вирішена, про ще необхідні додаткові обговорення.
Нагадаємо, Європу охопили протести фермерів. Так, наприклад, у Бельгії протестувальники порушили роботу одного з найбільших портів Європи - Антверпен. Аграрії вимагають підвищення заробітної плати та покращення умов праці.
Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні польські фермери заблокували ще три пункти пропуску на кордоні з Україною. Станом на ранок рух вантажівок блокується на п'яти напрямках - "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська-Гребенне", "Шегині-Медика", "Устилуг – Зосин" і "Угринів – Долгобичув".