Естонія зібралася першою конфіскувати заморожені російські активи на користь України - Bloomebrg

Естонія зібралася першою конфіскувати заморожені російські активи на користь України - Bloomebrg

Уряд Естонії вже до кінця поточного місяця розраховує завершити роботу над юридичним механізмом, який дасть країні змогу конфіскувати заморожені активи рф та передати їх Україні. Про це пише Bloomberg, посилаючись  на слова представника естонського Міністерства закордонних справ Міхкеля Тамма. 

На сьогодні, за офіційними даними, Естонія заморозила російських активів в цілому на близько 20 млн євро. Попри відносно невеликий обсяг влада країни виступає за їх передачу на відновлення України. Якщо все задумане Таллінну вдасться реалізувати на практиці, Естонія стане першою в ЄС країною, яка розпочне процедуру конфіскації активів держави-агресора. 

Нагадаємо: за попередніми оцінками, на території ЄС в цілому заморожено активів рф на суму від 300 до 500 млрд євро.  Україна лобіює прийняття нової міжнародної угоди, яка посприяє конфіскації цих активів для відбудови нашої держави.

В листопаді Генасамблея ООН проголосувала резолюцію стосовно створення реєстру збитків, завданих Україні внаслідок російського вторгнення, а також формування механізму для виплати Києву репарацій.

Головне