Ердоган назвав обмін полоненими кроком до зміцнення довіри між Україною та росією

Ердоган назвав обмін полоненими кроком до зміцнення довіри між Україною та росією

Під час зустрічі з прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом турецький лідер підкреслив значення обміну полоненими для процесу врегулювання. Ердоган розглядає такі обміни, які обговорювалися під час переговорів між Україною та росією в Стамбулі, як важливий механізм зміцнення довіри між сторонами конфлікту. 

"Туреччина продовжує свої зусилля для припинення війни між Україною та росією, розглядає обмін полоненими, що обговорювалися на переговорах між Україною та росією в Стамбулі, як важливий крок до зміцнення довіри", - заявив президент Туреччини.

Турецький президент наголосив на важливості використання поточної ситуації для досягнення миру. За його словами, наявні можливості для припинення бойових дій потребують негайного використання.

"Можливість припинити війну не повинна бути втрачена", - підкреслив Ердоган у ході переговорів з іспанським прем'єром.

Зустріч турецького президента та іспанського прем'єр-міністра охопила широке коло питань, включаючи двосторонні відносини між країнами, а також регіональні та глобальні виклики.

Окремо Ердоган торкнувся питання європейської інтеграції Туреччини. Турецький лідер підтвердив незмінність курсу на членство в Європейському Союзі та висловив очікування щодо конструктивних кроків з боку ЄС.

"Туреччина не відхиляється від своєї мети членства в Європейському Союзі, очікуючи від ЄС конструктивних кроків для активізації процесу членства", - зазначив президент під час переговорів.

Туреччина традиційно позиціонує себе як посередник у російсько-українському конфлікті, використовуючи свої дипломатичні можливості для сприяння діалогу між сторонами. Стамбульські переговори, на які посилався Ердоган, відбулися на початковому етапі конфлікту і включали обговорення різних аспектів врегулювання.

Як писали "Ми-Україна" раніше, у перший день масштабного обміну у форматі “1000 на 1000” до України повернулися 270 військових і 120 цивільних громадян.

Головне