Внаслідок бойових дій на території України зафіксовано понад 8 тисяч випадків шкоди довкіллю, а сума екологічних збитків сягнула майже 85 мільярдів євро.
Про це повідомила міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук під час засідання Ради ЄС з питань навколишнього середовища.
"Сьогодні ми розуміємо, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту. Збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України. 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій", – зазначила вона.
Єврокомісар Єссіка Русвелл наголосила, що ЄС продовжить підтримувати Україну у фіксації екологічних злочинів рф, а також у міжнародних судових процесах щодо шкоди довкіллю. Окрему увагу буде приділено вдосконаленню моніторингу стану навколишнього середовища в рамках євроінтеграції.
Європейські країни вже надають значну підтримку Україні в екологічній сфері. Литва, Латвія, Німеччина, Чехія, Польща, Румунія, Швеція, Фінляндія, Бельгія, Данія, Хорватія, Естонія, Італія, Іспанія та Австрія допомагають з матеріальними ресурсами, технічним забезпеченням та експертною підтримкою, а також готові розширювати співпрацю.
Як писав "Ми-Україна" раніше, з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україні постраждали щонайменше 2447 дітей. 606 із них загинули, а понад 1841 отримали поранення різного ступеня тяжкості.