До двох десятків українських студентів Гарварду можуть втратити право на навчання через рішення адміністрації Трампа

До двох десятків українських студентів Гарварду можуть втратити право на навчання через рішення адміністрації Трампа

Департамент внутрішньої безпеки США припинив сертифікацію програми Гарвардського університету для міжнародних студентів та візитерів за обміном. Серед тих, хто може втратити можливість продовжити навчання, близько двадцяти українських студентів, повідомляє кореспондентка Суспільного у Вашингтоні.

Очільниця Департаменту внутрішньої безпеки Крісті Ноем підписала наказ про припинення сертифікації після відмови університету передати записи про поведінку іноземних студентів, які відомство намагалося отримати минулого місяця.

У листі до Гарварду Ноем звинуватила університет у "створенні небезпечного середовища на кампусі, яке вороже налаштоване до єврейських студентів, пропагує симпатії до ХАМАС". Рішення забороняє університету зараховувати іноземців за візами типу F або J на наступний навчальний рік.

Студенти, які вже навчаються в університеті, включаючи тих, кого зарахували цього року, мають обрати між переведенням до іншого навчального закладу у США, пошуком альтернативи за кордоном або перериванням навчання на невизначений термін.

Українські студенти дізналися про рішення Департаменту з медіа, оскільки адміністрація Гарварду не надала жодних офіційних роз'яснень. "Все що є зараз – це стаття у 'Крімзон', студентській газеті Гарварду. Тобто по факту, адміністрація ніяк не прореагувала наразі", - повідомила одна з українських студенток.

Пошук альтернативи за короткий термін створює серйозні труднощі для українських студентів. Більшість із них навчається за повним фінансовим забезпеченням Гарварду, еквівалента якому немає в інших американських університетах. Деякі українці розглядають можливість пропустити навчальний рік у надії повернутися наступного року.

Для частини студентів втрата стипендії, житла та витрат на харчування становить значний фінансовий виклик. "Мій тато зараз не працює, тому що у мами і бабусі є проблеми зі здоров'ям. Зараз, перебуваючи в Америці, я фінансово не залежу від своєї родини", - розповіла одна зі студенток.

Раніше цього року українські студенти вже втратили можливість працювати у лабораторіях Гарварду через скорочення федерального фінансування досліджень.

Конфлікт між адміністрацією Трампа та Гарвардом загострився після того, як минулого місяця було заморожено 2,2 мільярда доларів федерального фінансування університету. Університет відмовився виконувати вимоги адміністрації, включаючи реформування програми для іноземних студентів.

У своєму листі Крісті Ноем зазначила, що університет двічі "не впорався" зі звітом про порушення порядку іноземними студентами, який вимагав Департамент. Ноем надала університету 72 години на третю спробу, попередивши про можливі адміністративні та кримінальні наслідки у разі надання фіктивних даних.

Речник Гарварду Джейсон Ньютон заявив: "Ми повністю віддані справі підтримки здатності Гарварду приймати іноземних студентів та науковців, які походять з понад 140 країн". Університет називає дії адміністрації Трампа "незаконними" та планує оскаржити рішення у суді.

У заяві Міністерства внутрішньої безпеки зазначається: "Нехай це послужить попередженням для всіх університетів та академічних установ по всій країні".

У 2024-2025 навчальному році в Гарварді навчається 6793 іноземних студенти, що становить третину від загальної кількості. Оплата навчання та студентські збори приносять університету 1,4 мільярда доларів річно, що складає 21% загального операційного доходу.

Головне