Депутати Європарламенту закликали Гаагу видати ордер на арешт Лукашенка

Депутати Європарламенту закликали Гаагу видати ордер на арешт Лукашенка

Депутати Європейського парламенту закликали Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Про це повідомили на сайті Європарламенту. Як зазначається, члени Комітету із закордонних справ Європарламенту підтримали проєкт доповіді литовського депутата Пятраса Ауштрявічюса щодо Білорусі.

У доповіді, між іншим, заявили про необхідність притягнення до відповідальності білоруського президента Олександра Лукашенка та видання міжнародного ордеру на його арешт.

За підсумками розгляду доповіді, "за" віддали голоси 49 членів Комітету. Водночас "проти" голосували троє, ще два депутати утрималися.

"Білорусь несе відповідальність за руйнування та злочини, що скоєні в Україні, включаючи роль режиму у протиправному вивезенні дітей. Доповідь закликає євроінституції та країни-члени здійснити всі необхідні кроки на міжнародному рівні, щоб уможливити кримінальне переслідування політичних та військових лідерів Білорусі, які несуть відповідальність за злочини проти людства та геноцид", - пишуть у доповіді.

Враховуючи вже видані ордери МКС на арешт президента рф Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в рф Марії Львової-Бєлової, депутати Європарламенту закликали Гаагу зважити на видання подібного ордеру на арешт Лукашенка. Члени Комітету закликали Раду ЄС розширити перелік російських та білоруських осіб, проти яких застосовуються санкції ЄС. Зокрема, вони хочуть включити до нього осіб, причетних до насильницької депортації українських дітей.

Доповідь Комітету із закордонних справ буде винесена на пленарне голосування Європарламенту у вересні 2023 року.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, новий латвійський президент Едгар Рінкевич назвав росію та режим Лукашенка загрозами не лише для Латвії та Європи, а й усього світу. На цьому він наголосив під час своє інавгураційної промови. Глава держави заявив, що Латвія не відступатиме від своєї зовнішньої та безпекової політики. Він також продовжуватиме всіляко підтримувати українців у їхньому протистоянню агресору.

Головне