Данілов пояснив заяви Шойгу про передання Білорусі російських "Іскандерів"

Данілов пояснив заяви Шойгу про передання Білорусі російських

Заяви голови Міністерства оборони росії Сергія Шойгу про передачу Білорусі комплексів "Іскандер-М", які можуть нести ядерні заряди, є блефом. Він був створений заради переговорів.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олексій Данілов під час дискусії "Україна перед обличчям зовнішніх викликів".

"Що стосується ядерної зброї - чистий блеф російської федерації. У них є велике бажання якомога швидше вийти на перемовини і за нашими спинами домовлятися, щоб з ними сіли за стіл переговорів", - зазначив Данілов.

Секретар РНБО також пояснив, що країна-агресор хоче вийти на переговори. Через це росія робить усе можливе та неможливе, "щоб все це відбулося, у тому числі і так званий ядерний шантаж".

"Якщо росія поставить саме боєголовки, тому що зараз там є засоби донесення, як сказав міністр оборони російської Федерації, "Іскандер-М", я можу сказати, що вони будуть і надалі пробувати нагнітати цю ситуацію", - підсумував Данілов.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що рішення росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі веде до подальшої ескалації напруги. Це також є прямою загрозою для всієї системи європейської безпеки. Напередодні міністр оборони росії Сергій Шойгу доповів про оснащення військових Білорусі комплексами “Іскандер-М”. Вони можуть нести ядерні заряди.

В ООН також повідомили про найвищий ризик ядерної війни з часів “холодної війни”. Світ повинен деескалювати напруженість, заявила заступниця генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй у справах роззброєння Ідзуми Накаміцу.

Головне