Число загиблих від циклону “Фредді” в Малаві та Мозамбіку перевищило 200 осіб

Число загиблих від циклону “Фредді” в Малаві та Мозамбіку перевищило 200 осіб

Тропічний циклон “Фредді”, який є найтривалішим у світі, забрав життя щонайменше 200 людей в Малаві та Мозамбіку. Остаточні цифри можуть виявитись набагато вищими, оскільки пошуково-рятувальні роботи тривають, пише The Guardian.

Циклон обрушився на південно-східну Африку минулими вихідними. Це вже його другий поспіль “візит” в країні регіону, перший відбувся наприкінці лютого. 

Свіжі дані, оприлюднені владою Малаві, свідчать про як мінімум 190 загиблих, 584 поранених та 37 зниклих безвісти. У сусідньому Мозамбіку розповіли про 20 загиблих та 24 поранених людей. 

“Ситуація дуже важка. Є багато жертв, поранених, зниклих безвісти або загиблих, і найближчими днями їх кількість тільки збільшуватиметься”, - наголосив Гільєрме Ботельйо, координатор проєкту екстреної допомоги організації "Лікарі без кордонів»" (MSF) у Малаві. 

Нагадаємо, циклону “Фредді” вдалося перевершити рекорд свого “попередника” – урагану “Джо” – тривалістю 31 день. Метеорологи кажуть, що циклони, які проходять через весь Індійський океан є дуже рідкісними — останній такий стався 2000 року.

“Фредді” додав лиха Малаві, яка й без того страждає від найбільш смертоносного спалаху холери у своїй історії. Лише за минулий рік в країні від цієї хвороби загинуло понад 1,6 тис. людей. 

Як писав "Ми-Україна " раніше, у тимчасово окупованому Мелітополі підірвали автомобіль з колаборантом Іваном Ткачем. Він помер у лікарні.

За попередніми даними, авто підірвали за допомогою саморобного вибухового пристрою. Сила вибуху становила близько один кілограм вибухової речовини в тротиловому еквіваленті.

Головне