Човни, насоси та питна вода: у Херсонській ОВА озвучили список першочергових потреб

Човни, насоси та питна вода: у Херсонській ОВА озвучили список першочергових потреб

Внаслідок підриву рф Каховської ГЕС на Херсонщині підтоплені 29 населених пунктів, триває рятувальна операція. Евакуйовані забезпечені запасами їжі та одягом. Що треба везти херсонцям в першу чергу розповів в ефірі "Ми-Україна" речник місцевої ОВА Олександр Толоконніков.

"З того, що потрібно найбільше - питна вода у першу чергу. Також човни та мотопомпи, щоб можна було обладнати нові бригади для порятунку... Потрібні насоси - ми розуміємо, що в деяких населених пунктах не буде води. Ми вже сьогодні передаємо інформацію про потреби Херсонщини, щоб люди веди саме те. що необідно і не везли те, що у нас вже є", - зауважив він.

Він розповів, що вода піднялася вже і в Чорнобаївці, звідти евакуювали п'ятеро людей. Продовжується підйом рівня води, але вже на стільки сильно, як до цього. За даними ОВА, в середньому вода підійматися на 2 см за 30 хвилин.У низці населених пунктів рівень підтоплення сягає показника до 7 м.

"На лівому березі ситуація ускладнюється тис, що російські окупанти не допускають волонтерів до порятунку людей. А самі в цей час, з деяких населених пунктів тікають .Тому є різниця між нами на ними: ми їдемо до людей, а вони - від людей", - зазначив Толоконніков.

Як писав "Ми-Україна" раніше, за оцінкою Херсонської ОВА, середній рівень підтоплення по області складає 5 м 61 см. Загалом під водою станом на ранок четверга, 8 червня, перебуває близько 600 квадратних кілометрів. З них 32% – правобережжя та 68% – лівобережжя.

Головне