Чернишов розповів, як в Україні долатимуть нестачу робочої сили

Чернишов розповів, як в Україні долатимуть нестачу робочої сили

Міністр національної єдності України Олексій Чернишов розповів, як в Україні планують впоратись з дефіцитом робочої сили та чому повернення громадян додому критично важливий фактор відбудови країни.

Про це голова відомства повідомив на своїй сторінці у Facebook.

До початку повномасштабного вторгнення ВВП України становив близько 200 мільярдів доларів, державні видатки були на рівні 80 мільярдів дол.

Щоб відбудувати Україну потрібно більше ресурсів, а саме, понад 110 мільярдів доларів на рік. А для того, щоб балансувати такі видатки та вижити і відбудуватись то за найближче десятиліття країні необхідно подвоїти ВВП. 

За оцінками експертів Центру економічного відновлення, економіка України має зростати мінімум на 7% щороку.

При такому рівні продуктивності, який є зараз, Україні не вистачатиме до 4,5 мільйонів працівників, бо до 2035 року з ринку праці вийдуть ще два мільйони працівників. Це зумовлено старінням населення, недостатньою кількістю молоді та тим, що не всі українці повернуться - частина сімей залишиться за кордоном.

Міністр зауважив, що якщо не залучати людей на ринок праці та не підвищувати продуктивність, відбудова країни розтягнеться на довгі десятиліття.


Дефіцит робочої сили в Україні - які рішення пропонує Міністерство національної єдності 

Для скорочення дефіциту робочої сили є два шляхи – підвищення продуктивності праці та максимальне залучення тих, хто працює. 

Щодо залучення працівників міністр бачить три можливості:

  1. Збереження та розвиток внутрішнього людського капіталу. Для цього, на думку Чернишова, потрібна реформа освіти, масове перенавчання, економічна інклюзія, розвиток жіночого підприємництва, високі стандарти охорони здоров’я, повернення ветеранів до економічної активності, інтеграція людей з інвалідністю та ВПО у ринок праці,
  2. Повернення та залучення українців з-за кордону - це величезний ресурс за думкою міністра, бо за межами країни знаходяться понад шість мільйонів вимушених мігрантів, разом з діаспорою та трудовими мігрантами – це понад 20 мільйонів,
  3. Залучення висококваліфікованої іноземної робочої сили також може допомогти 

“Для підвищення продуктивності потрібні інвестиції та розвиток інновацій. Гарним знаком є затвердження Стратегії цифрового розвитку інновацій України до 2030 року, а також останні програми підтримки розвитку індустріальних парків та програми підтримки українського бізнесу. Спільне розуміння важливості розвитку приватного сектору та приватних інвестицій – це теж про нашу єдність”, - написав Чернишов.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що країна не може дозволити собі витрачати 5% ВВП на оборону, як того вимагає президент США Дональд Трамп.

Головне