Британська депутатка Вера Гобхаус була шокована, коли їй відмовили у в’їзді до Гонконгу без пояснень. Політик прилетіла до регіону з особистою метою - відвідати онука, однак її затримали в аеропорту, допитали та відправили першим рейсом назад до Великої Британії.
Про це повідомляє BBC.
Політик з Бата є членом Міжпарламентського альянсу з Китаю, який аналізує дотримання прав людини в Пекіні. За її словами, під час інциденту їй не надали жодного пояснення щодо заборони на в’їзд.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі сказав, що неприпустимо, щоб депутату було відмовлено у в'їзді лише за те, що він висловив свою думку як парламентаря.
“Ми терміново порушимо це питання перед владою Гонконгу та Пекіна, щоб вимагати пояснень”, - заявив він.
Лідер ліберал-демократів сер Ед Дейві звернувся до Леммі з вимогою викликати посла Китаю.
“Ми впевнені, що ви погодитеся, що ця ситуація викликає глибоке занепокоєння. Велика Британія не може дозволити китайському уряду спробувати підірвати нашу демократію, залякуючи наших парламентарів”, - заявив Дейві.
Чоловікові депутатки дозволили в’їзд, але він добровільно повернувся з нею додому. Їхній син проживає в Гонконгу з 2019 року.
“Я навіть не могла його побачити і обійняти, і я не бачила його цілий рік. Коли мені дали рішення, мій голос тремтів, і я просто сказала: “Чому, будь ласка, поясніть мені?”, - заявила Гобхаус.
Вона додала, що залишилася без жодних роз’яснень, назвавши це “жорстоким”.
Інцидент із Гобхаус, ймовірно, знову порушить питання щодо взаємин Лондона з Пекіном. У 2021 році Китай уже вводив санкції проти п’яти британських депутатів за критику на адресу Пекіна.
У своїй заяві британський голова МЗС казав, що йому глибоко стурбовано почути, що члену парламенту, який перебуває з особистою поїздкою, було відмовлено у в'їзді до Гонконгу.
“Невиправдані обмеження свободи пересування можуть лише ще більше підірвати міжнародну репутацію Гонконгу”, - заявив Леммі.
Як писав “Ми-Україна” раніше, Фінляндська авіакомпанія Finnair скасовує 230 літніх рейсів.