Уряди Європейського Союзу не можуть вибірково вирішувати, чи виконувати ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом (МКС) проти двох ізраїльських лідерів та командира ХАМАСу.
Про це заявив Жозеп Боррель.
МКС видав ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, його колишнього міністра оборони Йоава Галланта та лідера ХАМАСу Ібрагіма Аль-Масрі за злочини проти людяності. Серед звинувачень – вбивства, переслідування, використання голоду як зброї, а також масові вбивства.
“Країни, які підписали Римський статут, зобов'язані виконувати рішення суду. Це не є вибором”, – заявив Боррель.
Він також наголосив, що ці правила поширюються і на країни, які прагнуть вступити до ЄС.
США відкинули рішення МКС, а Ізраїль назвав крок США антисемітським.
“Щоразу, коли хтось не погоджується з політикою одного з ізраїльських урядів, (їх, - ред.) звинувачують в антисемітизмі”, — сказав Боррель.
За 13 місяців кампанії Ізраїлю в Газі було вбито близько 44 000 палестинців, майже все населення анклаву змушене було залишити свої домівки, створивши масштабну гуманітарну кризу. Ізраїль розпочав атаку у відповідь на напад ХАМАСу 7 жовтня 2023 року, який забрав життя 1200 ізраїльтян та залишив понад 250 осіб у заручниках.
Як писав “Ми-Україна”, Велика Британія заявила про готовність заарештувати прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.