Детективи Бюро економічної безпеки України викрили злочинну організацію, яка через мережу кол-центрів ошукала понад 500 українців, завдавши їм збитків на суму понад 100 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба БЕБ.
За даними слідства, злочинна організація налічувала понад 15 учасників. Її учасники створили мережу з чотирьох кол-центрів, розташованих у Києві та Чернігові. Також було залучено понад 500 фізичних осіб-підприємців (ФОП) і 20 підконтрольних компаній, на рахунки яких надходили кошти потерпілих.
Оператори кол-центрів телефонували громадянам і повідомляли про нібито виграш у лотереях чи програмах лояльності. Щоб отримати “подарунок”, жертви мали оплатити доставку посилки. У відправленнях знаходилися дешеві побутові товари та сувеніри, вартість яких покривалася за рахунок плати за доставку.
Далі шахраї пропонували взяти участь у наступних етапах розіграшу з обіцянками виграшів від 100 до 750 тисяч гривень. Для цього жертви робили повторні внески, але обіцяних призів ніхто не отримував.
Правоохоронці провели понад 30 обшуків у Київській та Чернігівській областях. Було вилучено понад 500 одиниць комп'ютерної техніки, сервери, мобільні телефони, серверне обладнання, документи, печатки компаній та понад 1 мільйона гривень готівкою.
Загальна кількість потерпілих становить понад 500 осіб, а слідством вже встановлено рух коштів через 250 суб’єктів.
Наразі підозру оголошено 12 учасникам злочинної організації за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України (створення злочинної організації з метою вчинення тяжких злочинів, а також керівництві такою організацією з метою заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайства), вчиненого повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Чотирьох із них взято під варту, п’ятьом призначено домашній арешт.
Досудове розслідування триває за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та оперативного супроводу СБУ.
Як писав “Ми-Україна” раніше, Служба безпеки України затримала 52-річного мешканця Житомирської області, який співпрацював із ФСБ. Чоловік адміністрував Telegram-канали для військовозобов’язаних, де надавав інструкції щодо ухилення від мобілізації та втечі за кордон.