Ранкова атака Москви дронами могла бути здійснена як українською, так і російською стороною. Також причетними до неї можуть бути організації, типу Російського добровольчого корпусу (РДК).
Таку думку в ефірі "Ми-Україна" висловив військовий експерт Павло Нарожний.
У причетності Збройних Сил Україні він сумнівається. Проте, якщо за атакою стоять саме вони, то на думку експерта, є три основні версії її мети.
"Версія №1 - це "рейд Дуліттла". Це чисто психологічний удар, без завдання явних пошкоджень. У безпілотниках не було вибухівки, вони долетіли і впали. Версія №2 - це тестування системи, тобто "щупали" систему російського ППО: де вона знаходиться, що саме прикрито (побачили, що прикрита виключно Рубльовка, а звичайні жителі - ні). Версія №3 - це тестування всіх систем, мається на увазі: долетить - не долетить; якщо влучить, то який ефект буде від влучання; проб'є - не проб'є тощо. Але, чесно кажучи, як на мене, це не дуже схоже на дії наших Збройних Сил України, надто слабкий удар - не настільки потужний до тих, до яких ми звикли", - розповів він.
Якщо це зробила сама росія, то виключно задля "єднання навколо царя", граючи на тому, що Україна нібито б'є по російському мирному населенню.
Ранкова атака Москви дронами, за словами Нарожного, цілком ймовірно могла бути "самодіяльністю РДК" або будь-якої іншої організації, яка зароджується в росії. Він наголосив, що 100%-ої впевненості у жодній з версій у нього немає.
Нагадаємо, у російській столиці та області пролунали вибухи вранці, 30 травня. Ймовірно, відбулася атака безпілотників. За словами мера Москви Сергія Собяніна, у результаті атаки восьми дронів “у кількох будинках сталися незначні пошкодження”. У кількох квартирах вилетіло скло. В російському Міноборони назвали інцидент терористичним актом, а Слідчий комітет рф відповідно порушив кримінальну справу про теракт.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в росії у Волоколамському міському окрузі під Москвою загорівся спиртовий завод. Спочатку вогонь охопив двоповерховий будинок складу з пластиком, площа займання оцінювалася в тисячу квадратних метрів. Невдовзі площа пожежі виросла до двох тисяч квадратних метрів.