Науковці, що працюють з інструментом Dark Energy Spectroscopic Instrument (DESI) на телескопі імені Ніколаса У. Майолла, здійснили прорив у дослідженні чорних дір. Результати їхньої роботи, опубліковані в Astrophysical Journal, демонструють безпрецедентний масштаб відкриття. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Astrophysical Journal.
Дослідники проаналізували понад 410 тисяч галактик, серед яких 114 496 виявилися карликовими. В результаті було виявлено 2 500 галактик з активними чорними дірами – це рекордна кількість таких об'єктів, коли-небудь зафіксованих астрономами.
"Коли чорна діра в центрі галактики починає поглинати матерію, вона вивільняє колосальну кількість енергії та перетворюється на активне галактичне ядро", - пояснює Рагадіпіка Пуча з Університету Юти (США).
Важливим відкриттям стало те, що частка галактик з активними чорними дірами виявилася значно більшою, ніж вважалося раніше – 2% замість 0,5%. Це вказує на те, що багато чорних дір малої маси досі залишалися непоміченими.
Крім того, вчені зібрали найбільшу колекцію чорних дір середньої маси, яка налічує 300 об'єктів. Це відкриття допоможе краще зрозуміти процеси формування чорних дір та їхню роль в еволюції галактик.
Нагадаємо, у NASA оновили прогнози щодо можливого зіткнення астероїда 2024 YR4 із Землею – і замість зниження ризику ймовірність такого сценарію зросла.
Як писали "Ми-Україна" раніше, астрономи виявили астероїд YR4, який може зіткнутися із Землею у 2032 році. Первинні розрахунки показали, що ймовірність удару становить приблизно 1%, але згодом після додаткових спостережень вона зросла до 2,3%.