Адміністрація президента Дональда Трампа розробляє програму "добровільної депортації", яка може торкнутися понад 200 тисяч українців та 500 тисяч гаїтян, що перебувають у США. На реалізацію цього плану передбачається виділити до 250 мільйонів доларів. Про це повідомляє видання The Washington Post з посиланням на внутрішні документи уряду США.
Згідно з проєктами документів, мігранти, які погодяться добровільно покинути територію Сполучених Штатів, отримають стипендію розміром 1000 доларів від американського уряду. Крім українців та гаїтян, програма може охопити також громадян Афганістану, Палестини, Лівії, Судану, Сирії та Ємену.
Попередня адміністрація Джо Байдена надала тимчасовий захисний статус українцям та гаїтянам, що дозволяв їм законно перебувати на території США через неможливість повернення на батьківщину. Тепер цей статус може бути під загрозою.
Представниця міністерства внутрішньої безпеки Тріша Маклафін підтвердила автентичність документів, на які посилається The Washington Post, проте назвала їх "застарілими". Водночас очільник відомства зазначив, що остаточного рішення щодо тимчасового захисту громадян України та Гаїті наразі не прийнято.
Фінансування програми "добровільної депортації" планується здійснювати через Бюро у справах народонаселення, біженців та міграції (PRM) за рахунок коштів, які були виділені конгресом на організацію чартерних рейсів або придбання комерційних авіаквитків.
Критики ініціативи, серед яких колишні урядовці, називають такий підхід негуманним і таким, що суперечить традиційним цінностям США. Вони висловлюють занепокоєння щодо примушення людей повертатися в країни, де їхньому життю може загрожувати небезпека. Також виникають питання, чи є таке використання коштів іноземної допомоги, призначених насамперед для підтримки біженців, цільовим.
Як писали "Ми-Україна" раніше, президент України Володимир Зеленський повідомив про змістову розмову з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні.