Not Welcome: перший рейс із Москви в Тбілісі зустріли масовими протестами

Not Welcome: перший рейс із Москви в Тбілісі зустріли масовими протестами

Рейс Москва-Тбілісі, який приземлився у Грузії у п'ятницю, 19 травня, спричинив хвилю протестів в країні. Це сталось вперше з 2019 року завдяки "дружньому" кроку президента рф Володимира Путіна у відповідь на який грузинська влада дозволила рейси авіакомпанії, яка літала в окуповані Крим, Абхазію та Південну Осетію.

Небайдужі грузини принесли легендарні плакати "Русский самолет, иди *****". Акцію вони проводять під гаслом "Російський корабель не доставить нас в Євросоюз". Протестувальники обіцяють масові акції, якщо росіяни полетять у Грузію на відпочинок.

На приземлення першого рейсу з росії відреагувала також і грузинська лідерка Саломе Зурабішвілі.

"Попри спротив грузинського народу, росія приземлилася в Тбілісі рейсом, якому не раді", – написала вона.

Видання "Новини-Грузія" пише, що пасажирами дебютного рейсу стала делегація людей, які вважають себе посередниками відновлення авіасполучення. До їхнього числа увійшли Дмитро Лорткіпанідзе (керівник грузино-російського громадського центру ім. Є. М. Примакова), Мамука Піпія (бізнесмен), Валерій Кварацхелія (очільник центру Грузинсько-російської дружби) та інші.

Дозвіл на польоти в Грузію отримали три авіаперевізники: російські “Азимут”та Red Wings, а також грузинський Georgian Airways. Остання почне виконувати рейси з Тбілісі в столицю рф з 20 травня.

Як відомо, раніше цього місяця Путін оголосив про скасування росією візового режиму з Грузією. Він також скасував заборону на польоти в країну російських авіаперевізників. Згодом заступниця голови Мініекономіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що влада країни збирається дозволити прямі рейси російських авіакомпаній, які не потрапили під санкції. Президентка Грузії виступила категорично проти, заявивши, що Грузія "не повинна танцювати під дудку Кремля".

Опозиція уряду назвала рішення про відновлення прямих рейсів та відмови від візового режиму "нагородою" для Кремля, яка погіршить і так сумнівні шанси Грузії на отримання статусу кандидата в ЄС.

Як писав "Ми-Україна" раніше, уряд Грузії не випускає президентку Саломе Зурабішвілі в Брюссель на саміт 31 травня. Влада начебто побоюється, що її “антидержавна риторика” може нашкодити процесу отримання країною статусу кандидата в ЄС.

Головне