“Якби вийшли з дому – нас би вже не було”: як живуть жителі Павлограду після обстрілів

Наслідки обстрілу Павлограду

Удар по Павлограду 1 травня призвів до суттєвих руйнувань житлового фонду та інфраструктурних об’єктів населеного пункту. На ліквідацію збитків від влучань російських снарядів буде скеровано в цілому дев’ять мільйонів гривень.

На місце влучань військова адміністрація пустила журналістів лише ввечері 1 травня. Як оговтуються жителі міста після масованого удару – в сюжеті “Ми-Україна”.

Чоловік на ім’я Сергій розгрібає уламки на своєму подвір’ї. Від гаражу і машини не залишилось нічого. На їхньому місці – величезна вирва від ракети.

“Я планував бігти у гараж ховатися. Якби вибігли, то три секунди і нас би не було. Спочатку я нічого не зрозумів. Я дивлюся на своє авто і досі не вірю”, – розповів він.

За його словами, в гаражі, окрім машини, були заховані документи. Нині він залишився навіть без паспорта. Не знає, як оформити допомогу, бо будинок також сильно постраждав.

Поруч закриває дах своєї хати плівкою пан Василь. Ударною хвилею покрівлю знесло повністю, повибивало вікна і двері, вщент зруйнувало сарай і літню кухню.

“Накриваємо, щоб хоч тимчасово (було, – ред..) Завтра дощ”, – сказав він.

Василь із родиною під час обстрілу були вдома, та коли почули вибухи, то вирішили тікати. Не дарма, ніхто не постраждав.

Що атакувала росія та які наслідки?

Росіяни били по Павлограду від ночі і до п’ятої ранку. Місцеві кажуть, що вибухів було багато. Спочатку цілили по одному з промислових підприємств, а потім почали гатити по житлових кварталах. Уламками пошкоджено 80 приватних будинків.

“Вийшли на вулицю, всі сусіди повиходили. Виглядали, коли ще прилетить. Три рази прилетіло, а потім ще вранці. Не знаю скільки, ми не рахували”, – розповіла одна з постраждалих.

Через обстріли у місті пошкоджені ще 24 багатоповерхівки, п’ять шкіл, п’ять магазинів, амбулаторія, банк, гуртожиток, частина міста залишилась без світла. Також постраждали і сусідні громади.

“Вербківська громада теж постраждала, 40 приватних будинків пошкоджені, Юр’ївська – два приватних будинки, у Межиріцьку маємо пошкоджений заклад освіти”, – заявив перший заступник голови Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

Аби допомогти постраждалим від обстрілу, у міськраді Павлограда скликала позачергову сесію. Її мають провести сьогодні, 2 травня. Допомогу мають надати із з обласного бюджету.

Як писав “Ми-Україна” раніше, на ліквідацію наслідків удару росіян по Павлограду виділили дев’ять мільйонів гривень.

Головне