За допомогою телескопа NASA TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) астрономи виявили неподалік Сонячної системи дві "суперземлі". Вони обертаються навколо червоного карлика TOI-2095.
Про це повідомляє Space.com.
Найближча до зірки планета отримала назву TOI-2095 b. Вона приблизно на 25% більша за Землю, обертається навколо зірки за 17,66 дня, а її рівноважна температура становить 347 кельвінів (73,85℃).
Друга планета під назвою TOI-2095 c має радіус приблизно у 1,33 радіуса Землі та обертається навколо зірки за 28,17 днів. Рівноважна температура TOI-2095 c – приблизно 297 кельвінів (23,85℃). За розрахунками, ця планета в 7,4 раза важча за Землю.
Ці екзопланети становлять великий інтерес для вчених. Команда астрономів з університету Ла-Лагуна в Іспанії має намір продовжити їхнє дослідження. Насамперед, вони хочуть встановити, чи вдалося цим двом планетам зберегти свою атмосферу.
Довідка.
Зона життя — це діапазон відстаней планети від зірки, на якому рідка вода може бути стабільною на поверхні планети. Теоретично такі планети можуть бути придатними для життя. Однак це залежить ще від багатьох факторів.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, космічний телескоп NASA Джеймса Вебба показав на своєму знімку водяну пару навколо комети у головному поясі астероїдів між Юпітером і Марсом.
Астрономи використовували прилад Вебба NIRSpec (спектрограф ближнього інфрачервоного діапазону). Таким чином вони вперше змогли підтвердили наявність водяної пари навколо комети 238P/Read в головному поясі астероїдів. Проте виявлення води пов’язане з новою загадкою. На відміну від інших комет, комета не мала вуглекислого газу, який можна було б виявити.