На Рівненщині заборонили діяльність УПЦ

Діяльність Української православної церкви (УПЦ МП) відтепер заборонена на території Рівненської області.

За відповідне рішення проголосували 55 депутатів облради, повідомив кореспондент “Ми-Україна” Володимир Миколайчук.

Рішення облради передбачає заборону діяльності даної релігійної конфесії в області. Голосування відбувалося під крики вірян УПЦ МП, які були проти такого рішення.

Нагадаємо, на позачерговій сесії Рівненська міськрада підтримала рішення про припинення права користування УПЦ (МП) земельними ділянками на території громади. Також Рівненська міськрада звернулася до ВР, Кабміну та управління СБУ в Рівненській області щодо заборони діяльності УПЦ (МП) в Україні.

Як відомо, 4 квітня заборонили діяльність УПЦ (МП) і на території Хмельницької області. Депутати облради порекомендували органам місцевого самоврядування Хмельниччини провести інвентаризації земельних ділянок, що перебувають в користуванні конфесії з подальшим припиненням права користування на них.

Водночас заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук пояснила, що обласні ради не можуть забороняти діяльність релігійних громад.

“Немає повноваження в обласних рад забороняти діяльність тих чи інших релігійних організацій. Це має бути інший процес, Верховна Рада має теж сказати своє слово. Є ряд законопроектів з цього питання – ми схиляємося, що найбільш збалансований проект Кабміну, але поки незрозуміло, коли він буде на порядку денному”, – пояснила вона.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Україна в понеділок, 10 квітня, провела чергову рятувальну місію і змогла повернути додому ще 24 дитини родом з Херсонської області.

Головне