У Київській області вже обстежили 4690 об’єктів, майже 2400 кілометрів доріг, 172 кілометри залізничних колій 1504 кілометри ліній електропередач. Загалом відповідні служби знешкодили майже 210 000 вибухонебезпечних предметів.
Про це повідомив голова Київської ОДА Руслан Кравченко.
За його словами, проробленої роботи недостатньо. Нині ідентифіковано понад 17 тисяч гектарів небезпечної території. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.
"Ми не маємо стільки часу. Працюємо системно, робимо акцент на прискоренні темпів розмінування області. Це наш пріоритет. Основні складові цього процесу: вартісна техніка та кваліфіковані спеціалісти. Це дозволить доукомплектувати наявні підрозділи операторів протимінної діяльності та створити нові. Тому ми діємо", - зазначив Кравченко.
Минулого тижня Київська обласна рада підтримала проєкт змін до обласної цільової програми "Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру". Тепер вона передбачатиме фінансування на розмінування Київщини. Вже розробили дорожню карту розмінування.
"Відповідно до цієї програми КОВА підтримуватиме заходи на матеріально-технічне забезпечення операторів протимінної діяльності та заходи з інформування населення, проведення навчань тощо. Наша мета — безпека регіону та його жителів", - підкреслив голова Київської ОДА.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, очільник Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі втретє їде на ЗАЕС, яка вже 16 місяців перебуває під контролем росіян.