Митрополит УПЦ МП Павел пригрозив Зеленському “карою небесною” 

Митрополит Української православної церкви Павло (Павло Лебідь в миру, також відомий як “Паша Мерседес”) звинуватив Президента України Володимира Зеленського у ситуації, що розгорнулась навколо Києво-Печерської Лаври. Він наголосив, що виселення ченців УПЦ МП з відбувається з його дозволу.

Про це йдеться у записаному ним у відеозверненні.

“Пане президент! Кажу вам і вашій “сворі”, що наші сльози не впадуть на землю, вони впадуть вам на голову. Сьогодні Ви думаєте, що, увійшовши у владу на наших спинах, можна з нами так чинити. Господь не простить ні вам, ні вашій родині !”, – заявив він.

Він зазначив, що нині 220 осіб “братії” опинились з вини глави держави на вулиці. Павел звинуватив Зеленського у небажанні прийняти митрополита Онуфрія з синодом, а також заявив, що він не зміг вгамувати “одержимого буйством злоби, ненависті і диявольським збєшєнієм” міністра культури України Олександра Ткаченка.  

Підсумував він своє звернення словами: “Горе вам, бійтеся”.

Нагадаємо, напередодні архімандрит Української православної церкви (УПЦ МП) Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ і став в.о. намісника Києво-Печерської Лаври. Це рішення погодив митрополит Епіфаній. Предстоятель ПЦУ звернувся до уряду з проханням надати у користування українській Лаврі приміщення для звершення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності.

Своєю чергою, єпископ УПЦ МП Онуфрій заборонив у служінні Авраамія (Лотиша) за перехід до ПЦУ.

“За дії, які порушують 10, 11 та 39-те правила святих Апостолів, 2-ге правило Антіохійського Собору, указом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія від 29 березня 2023 року архімандрит Аврамій (Лотиш) забороняється у священнослужінні без права причастя Святих Христових Таїн”, – інформує прес-служба УПЦ.

Як писав “Ми-Україна” раніше, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що духовенство Української православної церкви Московського патріархату силою не будуть виганяти з Лаври.

Головне