Міжнародна допомога Україні у січні склала 157 млрд гривень. Про це в ефірі телеканалу "Ми-Україна" повідомила народна депутатка, голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.
За її словами, частина з цих коштів це перший транш кредиту від ЄС у рамках макрофінансової допомоги. Також є гроші, що надійшли від Сполучених Штатів Америки.
"Насправді міжнародна допомога Україні склала не 36,6 мільярда, а 157. Тому що 36,6 - це тільки гранти, тобто безповоротна допомога, яка надійшла від США. Крім того, надійшов перший транш кредиту від ЄС у розмірі 118 млрд грн - це так званий безумовний транш у рамках макрофінансової допомоги, яку надаватиме ЄС цього року", - зазначила Підласа.
При цьому голова бюджетного комітету ВР наголосила, що видатки України з початку повномасштабного вторгнення рф зросли у два рази.
"Україна виконала державний бюджет з дефіцитом, як і до 24 лютого. Різниця зараз тільки у величині цього дефіциту і фактично зараз різниця між тим, що ми заробляємо як держава і касовими видатками складає один цілий довоєнний бюджет. Тобто, ми зараз у дефіциті на суму, яку витрачали до 24 лютого", - розповіла Підласа.
Як відомо, найбільша міжнародна допомога Україні надходить від США. Також суттєво допомагають підтримувати українську економіку країни Європи, зокрема, Німеччина, Канада та Велика Британія. Отримує Україна гроші і від міднародних організацій, а саме від МВФ, ЄІБ та Світового банку.
Нагадаємо, напередодні Рада Європейського Союзу затвердила виділення Україні додаткових 500 мільйонів євро військової допомоги та ще 45 млн євро для тренувальної місії для військових. Кошти виділили в межах Європейського фонду миру. Це вже сьомий транш військової допомоги Україні від ЄС.
Як повідомляли "Ми-Україна", Верховній Раді запропонували внести зміни до державного бюджету на поточний рік. Зокрема, планується збільшення витрат держбюджету-2023.