Регулярний догляд за нігтями забезпечить їх здоров'я та красу. Вони вимагають уваги та правильного підходу, адже деякі звички можуть нашкодити та призвести до різних проблем: від утворення тріщин до серйозних грибкових інфекцій. "Ми - Україна" дізнавався основні принципи догляду за нігтями та розібрав помилки, які може допустити кожен.
Правила догляду за нігтями
Нігті, як і шкіра, потребують уваги, зволоження та захисту від зовнішніх впливів. Щоб нігті виглядали не тільки красивими, але й міцними, важливо дотримуватися основних правил догляду:
Косметичні та спеціальні засоби
Нігті потребують регулярного зволоження, особливо в холодну пору року, коли вони стають сухими та ламкими. Для зволоження слід використовувати спеціальні косметичні креми чи масла для нігтів. Користуйтеся тими засобами в складі яких містяться вітаміни групи А та Е, а також натуральні олії, такі як мигдалева, кокосова чи оливкова. Вони допоможуть підтримувати та відновлювати здоров'я нігтів, ба більше, зроблять їх еластичнішими та зміцнять структуру. Також, існує безліч лаків та покриттів, які виконують не тільки естетичну функцію, а й зміцнюють нігті, маючи у своєму складі різні компоненти, такі як кальцій, кератин, колаген і багато інших.
Обрізання нігтів
Регулярне та, що важливо, правильне обрізання довжини нігтів допоможе запобігти їх ламкості та сприяє відновлюваному росту. Рекомендується використовувати маленькі манікюрні ножиці або кніпсери. Не зрізайте нігті занадто коротко, адже це може призвести до їх вростання у шкіру або, що гірше, до небажаних інфекцій.
Слідкування за кутикулою
Тонка шкіра навколо нігтя, що виконує функцію його захисту від зовнішнього впливу називається кутикула. Не менш важливо приділяти і їй достатньо уваги. Вона запобігає проникненню інфекцій та шкідливих мікроорганізмів у нігтьове "коло". Якщо не доглядати за кутикулою, вона може стати сухою, потріскатися, що призведе до неприємних відчуттів і навіть запалень.
Хімічні засоби - як негативний вплив
Стан нігтів може значно погіршитися: вони стають слабкими та ламкими, якщо на регулярній основі контактують із хімічними засобами. Під час миття посуду, прибирання чи будь-якого іншого використання агресивних мийних засобів важливо використовувати рукавички. Це дозволить зберегти не тільки здоров'я нігтів, але й шкіри рук.
Правильне харчування
Щоб мати здорові та красиві нігті важливо слідкувати за харчуванням. Вживайте достатню кількість вітамінів та мінералів. Включайте в раціон продукти, що багаті на кальцій, біотин, вітамінами A, D та E. Саме вони сприяють зміцненню та прискоренню їх росту.
Помилки, яких варто уникати
Доглядаючи правильно за нігтями, варто уникати помилок, що можуть нашкодити цілісності нігтів та шкірі рук. Найчастіше, недотримання цих правил можуть викликати серйозні проблеми, такі як інфекції, грибкові хвороби та ламкість. Ось список помилок, які допускають найчастіше доглядаючи за нігтями:
- Гризіння нігтів. Однією з найпоширеніших шкідливих дій, які згодом стають звичкою є гризіння нігтів. Насправді це несе собою велику проблему не лише для нігтів і шкіри, а й загального здоров'я. Обкушування нігтів призводить до розвитку інфекцій, ушкодження нігтьової пластини та шкіри навколо. Крім того, це може порушити форму нігтів, зробити їх неестетичними та ослабленими.
- Гострі манікюрні інструменти. Інструменти для догляду за нігтями обов'язково мають бути чистими та гострими, проте надмірно загострені можуть пошкодити нігті чи шкіру навколо них. Важливо ретельно стежити за станом приладів для манікюру, періодично їх стерилізувати та час від часу змінювати.
- Сильне обрізання кутикули. Обрізати кутикули необхідно обережно, щоб не нашкодити шкірі та не спричинити інфекцій. Не рекомендується її обрізати занадто глибоко, оскільки це може викликати запалення та спричинити появу бактерій. Після обрізання слід обробляти її спеціальними кремами чи маслами, щоб вона не ставала сухою та жорсткою.
- Засоби для зняття лаку. Надмірне використання ацетону чи інших засобів для зняття покриття можуть висушувати нігті. Слід обирати засоби з мінімальною кількістю ацетону у складі чи такі, що містять зволожуючі компоненти.
Наостанок, варто підкреслити, якщо ви помітили певні проблеми з нігтями: ламкість, тріщини, зміна кольору чи будь-які інші неприємні симптоми, необхідно звернутися до спеціалістів, щоб в подальшому уникнути серйозних проблем. Потрібно регулярно зволожувати, підживлювати та захищати нігті, обираючи правильні засоби для їх догляду.
Раніше, "Ми - Україна" писав, чому виникають задирки на руках та як запобігти їх появі.