Часто в холодну пору року ми скаржимося на сухість рук. Ба більше, іноді трапляється й так, що після тривалого перебування на холоді руки не лише "сохнуть", а й тріскаються, від чого виникають неприємні відчуття та навіть біль, адже деякі тріщини можуть бути занадто глибокими. Сухою шкіра рук може стати і без довгих прогулянок на морозі. Цьому "сприяють" й обігрівачі, які допомагають нам зігрітися в прохолодних квартирах, однак висушують повітря в них, "з'їдаючи" вологість, тим самим "висушуючи" і вашу шкіру. Як же уникнути надмірної сухості рук, розбирався "Ми-Україна".
Симптоми "висушених" рук
Як правило симптоми сухості шкіри різняться в залежності від того, скільки часу ви перебуваєте на холоді чи сонці, який вік маєте, чи наявні у вас відповідні проблеми зі здоров'ям тощо. Однак є й ознаки, які спостерігаються незалежно від вказаних умов, а саме:
- відчувається стягнутість шкіри,
- шкіра стає грубою на дотик,
- виникає свербіж і почервоніння,
- шкіра починає лущитись,
- з'являються тріщини, періодично кровоточать.
Як втримати вологу "в руках"
- Рекомендується використовувати креми та вітамінні олійки для зволоження шкіри (не менше двох разів на добу). Такі засоби затримують рідину у шкірі тим самим врегульовують здоровий стан вашої шкіри;
- До того, як вийти на холод або під палаюче сонце, не забувайте використовувати засоби (креми) із SPF (рекомендується не менш як 30 із захистом від UVA й UVB-променів);
- Купайтесь у теплій воді і зменште використання надмірно гарячої води;
- Не тріть шкіру після миття, просто промокніть її рушником або м'якою серветкою;
- Використовуйте гумові рукавички під час використання "жорстких" миючих засобів;
- Купуйте гелі для душу та мило для рук, які містять у складі зволожуючі компоненти;
- Харчуйтеся збалансовано і правильно;
- Не забувайте про водний баланс тіла - пийте достатню кількість води.
Зауважимо, що на стан вашої шкіри впливає і куріння. За умови, що ви вживаєте тютюн на систематичній основі, кровоносні судини в зовнішніх шарах вашої шкіри відчутно звужуються, що своєю чергою впливає на приплив крові до шкіри, через що вона стає блідою. До того ж, коли ви палите, організм втрачає поживні речовини, що також позначається на вигляді вашої шкіри.
Наостанок хочемо наголосити, якщо стан вашої шкіри сильно змінився і не покращується навіть після тривалого, а головне належного догляду за нею, зокрема, ви постійно відчуваєте свербіж і сухість, колір шкіри змінюється і на ній з'являються рани - в обов'язковому порядку зверніться з цією проблемою до лікаря і не займайтесь самолікуванням, аби не погіршити і без того складну ситуацію.
Нагадаємо, раніше "Ми-Україна" розповідав на що потрібно звернути увагу при виборі та покупці нової зубної пасти.