Тема економії електроенергії останнім часом стала чи не найактуальнішою серед всіх, адже вартість комунальних послуг відчутно зросла. З огляду на це часто постає питання - чи можна зекономити як електрику, так, відповідно, і гроші, за рахунок вимикання бойлера на ніч? Саме цей побутовий прилад, як правило, "з'їдає" значну кількість електроенергії, адже він постійно підтримує воду на попередньо встановленій температурі. "Ми-Україна" вирішив розібратися, чи справді доцільним було б вимикати бойлер на ніч задля економії.
Вимикати бойлер на ніч - економія чи зайві "заморочки"
Відповідь на це питання залежить від кількох факторів, а саме:
- Тип бойлера. Якщо у вас бойлер з термостатом, який автоматично підтримує температуру води, вимикати його на ніч може бути не доцільно, оскільки він споживатиме енергію лише тоді, коли температура води знизиться. Натомість, якщо бойлер старого типу без термостата, вимикання на ніч дозволить заощадити енергію, оскільки він не буде працювати безперервно.
- Температура води та частота використання. За умови, що ви не використовуєте гарячу воду часто вночі, вимикати бойлер на кілька годин може бути доцільно. Однак, якщо вам потрібна гаряча вода вночі або рано вранці, вимкнення бойлера може знизити комфорт, оскільки доведеться чекати, поки вода знову нагріється.
Зокрема, середній бойлер за один цикл нагріву здатен використати близько 2-3 кВт·год. А це означає, що місячна витрата на електрику може досягнути 250 – 300 кВт·год.
До всього хочемо зауважити, що вимикання бойлера на ніч може допомогти заощадити енергію, але це також може означати, що вранці доведеться довше чекати на нагрів води. Важливо врахувати, чи для вас зручніше мати гарячу воду одразу після пробудження, чи ви готові почекати, аби зекономити енергію.
"Економна" економія - як це працює
Першим кроком є зниження температури нагрівання бойлера до 50-55 градусів. Це дозволить значно зменшити споживання енергії в домі, при цьому не впливаючи на ваш комфорт.
Ось ще одне важливе правило: для кращої роботи бойлера необхідно своєчасно очищати його від накипу. Це забезпечить більш швидке і ефективне нагрівання води.
У загальному можна підкреслити, що вимикати бойлер на ніч все ж має сенс за умови що це не впливатиме на ваш комфорт і ви готові почекати на нагрівання води вранці.
Раніше "Ми-Україна" оприлюднив кілька дієвих способів, які допоможуть вам зекономити електроенергію та гроші на сплаті комунальних послуг.