Тріщини на ліктях: чому виникає проблема та як її позбутися

Тріщини на ліктях: чому виникає проблема та як її позбутися

Шкіра на ліктях завжди трохи тонша, якщо порівнювати її з іншими місцями на тілі. До всього, вона менше піддається зволоженню, адже в цій ділянці практично немає сальних залоз. Не менш важливим фактором є й те, що більшість з нас часто спирається ліктями на стіл, а також носить одяг, який натирає, через що ця зона постійно втрачає вологу, стає грубою, шершавою, може тріскатись і боліти. "Ми-Україна" пояснить, які ще причини можуть спровокувати погіршення стану шкіри в цій зоні та як полегшити неприємні відчуття, якщо тріщини на ліктях вже з'явилися.


Поява тріщин на ліктях - чого робити не можна 


Багато людей думають, що суху шкіру на ліктях можна просто стерти скрабом або пемзою. Проте, тріщини вже з'явилися, це може тільки погіршити ситуацію: шкіра вже пошкоджена і в такому випадку сильне тертя може викликати ще більше подразнення або навіть запалення.

Ігнорувати таку проблему - також варіант поганий, адже сама вона не зникне. Навпаки, з часом, ситуація тільки погіршиться.

Тут головне - лікувати, а не терти! До всього надважливо й зволожувати, пом’якшувати і допомагати шкірі відновитися, а не просто замазувати її кремом "щоб було".

 

 

Догляд за шкірою має бути правильним 


- Обирайте лише легке очищення. Для цього краще використовувати м’яке мило або гель для душу без спирту та сульфатів;

- Регулярно використовуйте креми з пантенолом, сечовиною, гліцерином або олією ши - вони чудово зволожують і заспокоюють шкіру;

- Домашні засоби - не гірші за вартісну професійну косметику. Маска з меду та оливкової олії, або компрес із вітаміном E (звичайні аптечні) є простим і дієвим способом;

- У холодну погоду не забувайте "закривати" лікті, а влітку - не нехтуйте використанням SPF.

 

Звернення до лікаря - коли це потрібно 


Якщо шкіра на ліктях довго не загоюється, має червоний відтінок, сильно свербить, регулярно тріскається або вкривається кірками - це може вказувати не лише на надмірну сухість, а й на інші, більш серйозні захворювання (екзема або псоріаз). 

В такій ситуації лікуватися самостійно точно не варто, адже аптечні креми можуть не лише не допомогти, а й значно погіршити стан. В такому випадку найкращим варіантом є звернення до спеціаліста - лікаря-дерматолога. Він допоможе зрозуміти причину і призначить відповідне лікування.

Чим раніше почнете - тим швидше ваша шкіра знову стане здоровою.

 


На завершення додамо, що турбота про лікті - не дрібниця. Навпаки, це частина повноцінного догляду за собою, адже шкіра в цій ділянці заслуговує на вашу увагу не менше за інші ділянки на тілі. 

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" пояснював, що таке симптом "брудної шкіри" і як відрізнити його від інших шкірних проблем. 

Головне