Таке їсти категорично не можна! Які ознаки вказують на небезпечний кавун

Таке їсти категорично не можна! Які ознаки вказують на небезпечний кавун

Кавун часто асоціюють з основним смаколиком літнього періоду. Він соковитий, солодкий, багатий на вітаміни та мікроелементи, а також, що не менш важливо, прекрасно рятує від спеки. Однак часто під зеленою шкіркою може ховатися лише користь. Якщо плід зіпсований або вирощений з порушеннями, він може стати причиною серйозного отруєння. У зоні найбільшого ризику діти, вагітні жінки та ті, хто має проблеми з травленням. З огляду на це, "Ми-Україна" вирішив розповісти, на що варто звертати особливу увагу при покупці літньої ягоди, аби не нашкодити собі та близьким. 


Тиха загроза 

 

Для того, щоб кавуни достигали швидше, а також виглядали яскраво, їх часто "підживлюють" хімікатами, зокрема нітратами. Якщо доза незначна - нічого критичного в тому немає, проте, якщо хімічних речовин забагато - виникає небезпека.  Надлишок нітратів може викликати неприємні симптоми, а саме: 

- нудоту,

- біль у шлунку,

- серйозне отруєння.

З огляду на вищевикладене, вкрай важливо обирати кавуни з обережністю.

 

"Хімічний" кавун - як його розпізнати

 

- занадто яскравий м’якуш насичено червоного кольору;

- відсутність насіння або воно білого кольору;

- м’якуш "розпадається" на волокна;

- якщо потерти білою серветкою, на ній залишиться рожевий або червоний слід.

Для того, щоб вдома перевірити кавун на нітрати, потрібно відрізати шматочок м’якоті та покласти його у склянку з водою. Якщо вода через кілька хвилин стане рожевою або червоною - краще таку ягоду не їсти. 


Як не отруїтись - важливі застереження 


 
Кавун може зіпсуватись дуже швидко, особливо якщо його вже розрізали або тримали в теплі. Усередині починають розмножуватися мікроби, які небезпечні для шлунка та можуть викликати інфекцію. Такий кавун часто має кислуватий запах, слиз на м’якоті або стає надто м’яким і неприродним на дотик. Якщо помітили щось подібне — краще не ризикувати й викинути.

Перші "дзвіночки", які не варто ігнорувати:

  • м’якуш має кислуватий або "хімічний" запах;
  • на поверхні з'являється піна при нарізанні або кількаденному зберіганні;
  • м’якуш розшаровується, стає слизькою або липкою;
  • на поверхні видно плями, тріщини чи темні ділянки.


Варто наголосити, що купувати розрізані кавуни на стихійних ринках ми категорично не рекомендуємо, адже під прямим сонячними променями бактерії розповсюджуються дуже швидко. 

 


На завершення додамо, що, навіть така проста, на перший погляд, ягода, як кавун може становити серйозні ризики для здоров'я. Важливо віднестися до вибору дуже відповідально, та й зберігати вже розрізаний кавун потрібно правильно. У протилежному разі смакування ним може завершитися "відпочинком" в інфекційному відділенні лікарні. 

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, коли можна починати їсти кавуни, щоб не нашкодити організму.

Головне