Сметанник із чорносливом і горіхами — простий і смачний рецепт

Сметанник із чорносливом і горіхами — простий і смачний рецепт

За структурою й смаком "Сметанник" дещо нагадує торт Панчо, але має свій характер і м’який вершковий профіль. Особливість рецепта в тому, що ви можете приготувати і класичний варіант без начинки, і більш вишуканий із фруктово-горіховим прошарком. Ідеально підходить для домашніх свят або як десерт до недільного чаювання.

Як спекти пиріг з чорносливом та сметанним кремом — читайте у статті. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італійський шоколадний пиріг із вишнями — вишуканий десерт із неповторним смаком

 

Сметанник з чорносливом та горіхом

 

Сметанник з горіхами та чорносливом

 

Інгредієнти:

  • яйця — 4 шт
  • борошно пшеничне — 320 г
  • цукор — 200 г
  • сметана 20% — 400 г
  • ванільний цукор — 1 пакетик (1,5–2 ч. л.)
  • розпушувач — 1 пакетик
  • какао — 2 ст. л. (для одного коржа)

Для крему:

  • сметана 25% (або більше) — 800 г
  • цукрова пудра — 200–250 г (орієнтуйтесь на свій смак)
  • ванільний цукор — 1 пакетик
  • чорнослив — 200 г
  • волоські горіхи — 120 г

Приготування:

  1. Увімкніть духовку на 180 °C. Підготуйте дві однакові форми діаметром 20–24 см — змастіть вершковим маслом і за потреби притрусіть борошном.
  2. Збийте яйця з цукром і ванільним цукром до пишної, майже білої маси. Спочатку міксером на мінімальній швидкості, поступово збільшуючи до максимуму. Потім додайте сметану, збиваючи на повільній швидкості.
  3. В окремій мисці змішайте просіяне борошно з розпушувачем. Додайте до рідких інгредієнтів і акуратно перемішайте ложкою, не міксером, щоб тісто залишилось повітряним.
  4. Поділіть тісто на дві рівні частини. В одну з них додайте какао-порошок і добре перемішайте. Випікайте обидва коржі по черзі в духовці по 20–25 хвилин. Готовність перевіряйте дерев’яною шпажкою. Остудіть обидва коржі і розріжте кожен навпіл — отримаєте 4 коржі: два світлі й два темні.
  5. Чорнослив промийте, видаліть кісточки (якщо є), подрібніть у блендері до пастоподібної маси. Щоб вона була м’якішою — додайте 2–3 ложки сметани.
  6. Волоські горіхи підсушіть на сухій сковороді або в духовці, після чого подрібніть — але не до стану пилу, а щоб залишались шматочки.
  7. Сметану перед збиванням можна покласти на 5–10 хвилин у морозильну камеру — це допоможе отримати густіший крем. Збийте сметану з цукровою пудрою та ванільним цукром до стійкої структури.
  8. На блюдо нанесіть трохи крему для фіксації. Викладіть перший (світлий) корж, щедро намастіть кремом, присипте подрібненими горіхами. Далі — темний корж, на нього — чорнослив і шар крему. Чергуйте шари, чергуючи кольори коржів, крем і начинки, поки не використаєте всі інгредієнти.
  9. Зверху щедро намастіть кремом і посипте залишками горіхів або прикрасьте цілими шматочками чорносливу. Якщо бачите, що крему занадто багато і торт "пливе", залиште частину — потім можна подати його окремо як сметанний соус до десерту.

Готовий торт краще залишити в холодильнику на 5–6 годин, а ще краще — на ніч. За цей час коржі добре просочаться, і торт стане соковитим та ніжним. Для більшого аромату в крем можна додати 1–2 ч. л. коньяку або рому.

Якщо у вас є полуниця — скуштуйте сирник з пудинговим кремом. Для цього рецепту підійде як свіжа, так і заморожена полуниця. 

Головне