Що садити з ягід у травні — поради та підбірка для садівників

Що садити з ягід у травні — поради та підбірка для садівників

У травні ґрунт уже достатньо прогрітий, ризик нічних заморозків мінімальний, а волога ще добре зберігається після весняних дощів. Якщо правильно обрати сорти, ділянку, дотриматися технології посадки й поливу, то вже наступного року можна буде очікувати перші врожаї.

Які саме ягоди найкраще садити у травні й на що звернути увагу при їх вирощуванні — читайте на "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гідропонне вирощування полуниці — покроковий гайд

 

Смородина 

 

які ягоди садити в травні

 

Смородина, особливо чорна, прекрасно підходить для весняної висадки. У травні можна садити як звичайні саджанці з відкритою кореневою системою (до середини місяця), так і контейнери з розсадою — пізніше. Смородина добре почувається на сонячних місцях із легким затінком у післяобідні години. Обирайте ділянки з легкими, зволоженими, але не заболоченими ґрунтами. При висадці не забудьте заглибити кореневу шийку на 5–7 см — це стимулює утворення нових пагонів.

 

Аґрус

 

коли садити крижовник

 

Аґрус менш вибагливий до умов вирощування, ніж чорна смородина, але теж добре реагує на весняну посадку. У травні його можна садити до кінця місяця, обов’язково дотримуючись достатньої дистанції між кущами (не менше 1,2 м). Ця культура віддає перевагу добре освітленим ділянкам, не терпить застою води, тож не варто обирати для неї низини. Аґрус дуже довговічний: при правильному догляді кущі можуть плодоносити понад 15 років.

 

Малина 

 

які ягоди можна садити в травні

 

Для весняної посадки у травні краще використовувати зелені саджанці або ділені кореневища. Найкраще приживаються пагони висотою 20–40 см із добре розвиненою кореневою системою. Малину садять рядами, залишаючи міжряддя 1,5 м, а між рослинами — 0,5–0,7 м. Добре підходять ділянки з легким схилом, із глибоким заляганням ґрунтових вод. Якщо плануєте розведення ремонтантних сортів, вони дадуть перші ягоди вже в рік посадки.

 

Суниця

 

посадка ягідних кущів навесні

 

Травнева посадка суниці (садової полуниці) актуальна для тих, хто вирощує її розсадою в касетах чи горщиках. У такому вигляді суниця приживається дуже швидко і майже не хворіє після пересадки. Якщо ви встигаєте висадити розетки до середини травня, ще є шанс отримати кілька ягід наприкінці літа. Полуницю садять на легких ґрунтах, багатих на органіку, з хорошим дренажем і достатньою кількістю світла.

 

Жимолость 

 

висадка ягідних кущів правила

 

Жимолость — одна з найперших ягід, яку можна збирати вже у травні-червні. Посадку цієї культури варто завершити не пізніше середини місяця. Жимолость краще почувається в легкому затінку, не боїться холодів і дуже стійка до хвороб. Саджанці садять парами або по 3–4 кущі різних сортів, щоб забезпечити перехресне запилення, яке значно підвищує врожайність.

 

Ожина 

 

як посадити ожину

 

Садити ожину у травні доцільно за умови використання контейнерних саджанців. Вона, як і малина, потребує місця, де достатньо світла, але не пересихає ґрунт. Найкраще ожина росте на нейтральних ґрунтах із додаванням перегною. Для сорту, що стелиться, потрібно передбачити опору або шпалеру. Врахуйте, що ця культура потребує рясного поливу на старті, а також формування куща в наступні сезони.

 

Поради на завершення

 

Якщо ви вирішили посадити ягоди у травні, переконайтеся, що коренева система саджанців добре зволожена, а посадочні ями — глибокі й удобрені, а погода не занадто посушлива. Після посадки обов’язково полийте кожну рослину, замульчуйте ґрунт тирсою, соломою або скошеною травою. Такий захід допоможе зберегти вологу й захистити від бур’янів. У перші тижні після посадки уважно слідкуйте за станом кущів: при найменших ознаках в’янення корегуйте режим поливу або притіняйте саджанці.

Також читайте, чим треба обробити аґрус для гарного врожаю та як боротися з найнебезпечнішими шкідниками малини

Головне