Багато дачників викидають на смітник тюльпани, які відцвіли. Проте, досвідченні садівники так не роблять, вони дбають про зів'ялі квіти, поки ті не дадуть насіння.
"Ми-Україна" детально розповість, що треба робити з відцвілими тюльпанами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити так, щоб півонії цвіли пишно і довго: головні весняні підживлення
Що треба робити з тюльпанами після цвітіння
Отже, крок 1 — підрізання. Після того, як тюльпан скинув всі пелюстки, квітку потрібно підрізати. Однак пам’ятайте, відрізати можна лише верхню частину квітконоса, аби рослина мала сили, аби насіння дозріло.
Крок 2 — підживлення. Впродовж двох тижнів після того, як тюльпани відцвіли, їх потрібно поливати та підживлювати добривами з вмістом фосфору та калію. Це потрібно для того, аби процес фотосинтезу успішно завершився. Фотосинтез припиняється, коли стебла та листя рослини стають жовтими.
Крок 3 — викопування. Коли процес фотосинтезу завершений, можна викопувати цибулину. Проте, дуже важливо, аби листя відокремлювалося від цибулини з легкістю. Якщо це не так, краще залишити тюльпан дозрівати ще на якийсь час. До речі, досвідчені садівники радять пересаджувати рослину на інше місце раз в кілька років.
Крок 4 — сортування. Обов’язково перегляньте рослини на наявність пошкодження та гнилі. Деякі квіти легко можуть заразитися грибками та бактеріями, їх потрібно знищити. А от здорові екземпляри потрібно обробити у розчині з марганцівки та висушити на свіжому повітрі.
Крок 5 — висадка квітів. До осені здорові цибулини тюльпанів потрібно зберігати у темному сухому місці при температурі 23 градуси. У серпні температуру потрібно зменшити до 17 градусів, а у вересні — до 15.
Пересаджувати тюльпани у ґрунт потрібно наприкінці вересня або на початку жовтня.
Читайте також у статті, як пересаджувати багаторічні квіти навесні та які квіти можна висадити на могилі на кладовищі.