Прибирання в туалеті - як часто це потрібно робити?

Прибирання в туалеті - як часто це потрібно робити?

Туалет - одне з тих місць у домі, де чисто має бути завжди. І йдеться тут не лише про комфорт, а й про здоров'я. Основна причина в тому, що вологе середовище сприяє росту бактерій, грибка, а також появі неприємного запаху. З огляду на це, регулярне прибирання допоможе уникнути розвитку мікробів і зберегти гігієну в приміщенні, та й в усьому помешкання загалом. "Ми-Україна" пояснить, як часто потрібно мити туалет, аби це було справді ефективно, проте й не сильно нав'язливо.

Запорука свіжості в щоденному прибиранні


Щоденне прибирання туалету багато часу не забере. Для цього вам знадобиться лише кілька хвилин:

- протріть сидіння унітазу, кнопку змиву, ручки дверей і крани;

- якщо помітили бризки чи плями - прибирайте їх одразу, аби далі не було розводів.

Особливо важливим таке кількахвилинне, але щоденне прибирання є для великих родин і для тих, хто має багато дітей. Завдяки легкому щоденному догляду ви зможете зберігати чистоту і значно полегшувати для себе генеральне прибирання.

 

Прибирання раз на тиждень


Прибирати туалет ретельно потрібно хоча б один раз на тиждень:

- помийте унітаз зсередини та зовні;

- протріть кришку, бачок, підлогу й стіни навколо;

- не забувайте про місця, які зазвичай пропускаються найчастіше: за унітазом, під обідком, у швах плитки.

Для прибирання в туалеті рекомендуємо використовувати дезінфікуючі засоби, які здатні знищувати бактерії. Не менш важливо при цьому захищати руки, одягаючи рукавички та слідкувати за тим, аби миючі не потрапляли на слизові.

"Особливі" ситуації

 

Коли у помешканні проживає велика кількість людей, є тварини або хтось хворіє, прибирати в туалетній кімнаті потрібно частіше - декілька разів на тиждень.

Це правило стосується громадських та офісних туалетів, де чистота має бути на найвищому рівні. Однак у звичайних квартирах та житлових будинках це зайвим також не буде, адже це допоможе не допустити появи вапняного нальоту, цвілі та неприємних запахів.


Засоби для очищення


Якщо ви плануєте прибирати туалет кожного дня, то для цього вам підійдуть звичайні вологі антибактеріальні серветки, а також дезінфікуючі спреї.

Що ж стосується прибирання, яке ви плануєте проводити кожного тижня, то краще придбати для цього спеціальні засоби для унітазу:

  • гелі,
  • порошки,
  • рідини з дезінфікуючим ефектом.

Не менш дієвими будуть і домашні засоби:

Також можна звернутися до домашніх засобів:

  • сода,
  • оцет,
  • лимонна кислота.

 

 

Наостанок підсумуємо, що оптимальним варіантом для чистого туалету буде легке щоденне прибирання спільно з ретельним щотижневим. Завдяки цьому ви зможете підтримувати гігієну, запобігати хворобам і забезпечити приємну атмосферу в помешканні.

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, який туалетний папір може бути небезпечним для здоров'я та чому. 

Головне