Одним із найрозповсюдженіших серед доволі неприємних явищ, які ми звикли спостерігати із приходом теплої пори роки є укуси комарів. Вони, як правило, приносять чималий дискомфорт, адже викликають низку побічних реакцій, зокрема свербіж, почервоніння, набряки та майже непоборне бажання постійно чесати уражену ділянку. З огляду на це, "Ми-Україна" вирішив поділитися кількома "домашніми" порадами, які допоможуть позбутися неприємної симптоматики після зустрічі з цією набридливою комахою.
Свербіж після укусу - чому він з'являється
У момент, коли "носик" комара проколює шкіру, в тіло вводиться слина, яка містить білки, що мають здатність перешкоджати згортанню крові. Ці речовини імунна система людини сприймає як загрозу, тож починає одразу виробляти гістамін. Саме останній, своєю чергою, викликає вже й місцеву реакцію, а саме:
- свербіж,
- почервоніння,
- припухлість.
Чим більше гістаміну — тим сильніший дискомфорт ми отримуємо в результаті. Однак він не настільки страшний, як може здатися на перший погляд і навіть піддається "лікуванню" в домашніх умовах.
Найефективніші засоби для зняття свербежу
Кілька натуральних засобів, які знайдуться чи не у кожного вдома, допоможуть послабити неприємні відчуття після укусу комара. Ось найдієвіші з них:
- Додайте 1 чайну ложку харчової соди до пари крапель води, аби отримати кашкоподібну консистенцію. Нанесіть отриманий засіб на місце укусу приблизно на 10-15 хвилин;
- Змочіть ватний диск у розчині оцту (1:1 з водою), після чого прикладіть його до сверблячої ділянки на кілька хвилин (довго тримати не варто, адже оцет може спричинити опік);
- Нанесіть свіжий сік або гель з листка алое на уражену ділянку. Засіб допоможе зняти запалення та пришвидшить загоєння;
- Прикладіть лід або холодний компрес до місця укусу на 5–10 хвилин. Холод має здатність звужувати судини й зменшувати свербіж;
- Охолоджений пакетик чорного або зеленого чаю прикладіть до місця укусу. Танін, який міститься у чаї, зменшує набряк і подразнення;
- Нарізані скибочки огірка чи сирої картоплі прикладіть до місця, куди вкусила комаха. Засіб зволожить і заспокоїть запалену ділянку;
- Тонким шаром натурального меду (якщо немає алергії) помажте місце укусу. Мед має чудову протизапальну та антибактеріальну дію.
Чи варто звернутися до лікаря та коли це потрібно
За умови, що на місці укусу з'явився великий набряк, він швидко змінює вигляд та став гарячим на дотик або ж на шкірі з'явилися гнійні виділення, які супроводжуються сильним болем - це може свідчити про розвиток інфекції.
Крім того, вас повинно насторожити й поява висипу, утруднене дихання чи запаморочення — такі симптоми може давати алергічна реакція, які вимагає оперативної медичної допомоги.
На завершення підсумуємо, що домашні засоби здатні швидко, а головне ефективно зменшити неприємні симптоми після укусу комара. Завдяки цьому ви уникнете зайвого вживання ліків, а також можливих ускладнень після зустріччю з набридливою комахою.
Раніше "Ми-Україна" пояснював, що потрібно робити після укусу кліща та чи варто нести комаху на обстеження до лабораторії.