Корисний для дорослих, але отрута для дітей: який овоч категорично не можна давати малечі

Корисний для дорослих, але отрута для дітей: який овоч категорично не можна давати малечі

Шпинат, відомий своїм багатим складом вітамінів, мінералів та антиоксидантів, нерідко потрапляє до списку суперфудів. Проте, коли йдеться про харчування малюків, особливо до року, до цього зеленого листя слід підходити з увагою. Попри всю свою поживну цінність, шпинат може мати певні негативні наслідки для малечі. "Ми - Україна" розглянув основні причини, чому не рекомендується до вживання шпинат дітям до першого року життя.

 

Харчова цінність шпинату

 

Шпинат багатий на цінні поживні речовини. У ньому містяться вітаміни A, C, K, фолієва кислота, а також мінерали, такі як: залізо, калій, кальцій та магній. Цей зелений листовий овоч є чудовим джерелом антиоксидантів, які зміцнюють імунітет, підтримують зір, сприяють нормальному кровотворенню та здоровому функціонуванню клітин.

Через високий вміст клітковини шпинат позитивно впливає на травлення та роботу кишківника. У харчуванні дорослих і дітей старшого віку шпинат - частий гість у раціоні, особливо, як частина правильного харчування.

Однак, навіть найкорисніші продукти мають певні заборони у вживанні, особливо для немовлят. 

 

 

В чому криється небезпека

 

Для немовлят до року шпинат становить небезпеку через значну кількість нітратів, які він вбирає під час вирощування, особливо при підживленні азотними добривами. Потрапляючи в організм дитини, нітрати можуть перетворюватися на нітрити, що блокують нормальне перенесення кисню кров'ю. Це може призвести до серйозних наслідків, так званої метгемоглобінемії, ознаками якої є синюшність, слабкість та задишка, що вимагають термінової уваги лікарів.

Окрім нітратів, шпинат також багатий на щавлеву кислоту. Вона здатна перешкоджати засвоєнню кальцію в організмі та може спричинити подразнення сечовивідних шляхів малюка. Вплив цих речовин може бути негативним, тому знайомство зі шпинатом рекомендується перенести на більш дорослий період.

 

 

Шпинат у раціоні дитини

 

Оскільки організм дитини ще не повністю адаптований до деяких компонентів цього продукту, важливо дотримуватися кількох простих правил при його введенні. Необхідно дотримуватися певних рекомендацій, як правильно вводити шпинат у раціон вашого малюка:


- Вік. Шпинат можна вводити у раціон дитини не раніше 12 місяців, оскільки організм малюка ще не повністю готовий до засвоєння деяких компонентів цього овочу.

- Обробка. Оскільки шпинат містить нітрати та щавлеву кислоту необхідно обов'язково термічно обробляти його за допомогою варіння або тушкування. Це зменшить кількість шкідливих речовин. 

- Якість. Купуючи шпинат, обирайте той, який вирощений без хімічних добрив або на власному городі, щоб уникнути впливу пестицидів та інших хімічних добавок. 

- Початкова порція. Починайте з маленьких порцій: 1–2 чайних ложок шпинату, додаючи його до овочевого пюре.

- Реакція: Після введення шпинату уважно спостерігайте за дитиною. Можуть виникнути алергічні реакції, такі як висипання, зміна кольору сечі або порушення травлення. 

- Збільшення кількості. Якщо протягом кількох днів не виникло негативних реакцій, можна поступово збільшувати кількість шпинату, додаючи його до пюре або інших страв.

 

 

Наостанок варто зауважити, що шпинат є корисним овочем, проте рекомендується з обережністю вводити його дітям. Краще залишити його на пізній етап введення прикорму, коли дитина досягне одного року. 

Раніше "Ми-Україна" писав про те, яку кашу потрібно ввести в раціон кожній жінці, адже цей продукт здатен стимулювати вироблення колагену. 

Головне