Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найбільших та найважливіших християнських свят, яке відзначається на честь звістки Архангела Гавриїла Діві Марії про народження Сина Божого – Ісуса Христа.
Коли святкуватимемо Благовіщення у 2025 році, які традиції та заборони цього свята – в матеріалі "Ми-Україна".
Коли Благовіщення у 2025 році
У 2025 році Благовіщення Пресвятої Богородиці відзначатиметься 25 березня за новоюліанським календарем. За старим календарем це свято раніше припадало на 7 квітня.
Традиції на Благовіщення Пресвятої Богородиці
На Благовіщення проводиться Божественна літургія, під час якої читається Євангеліє про подію Благовіщення. Віряни звертаються до Божої Матері з щирими молитвами. У цей день заведено просити її про захист і заступництво, здоров’я для рідних, мир у родині та благополуччя. Особливе значення має молитва за здійснення добрих намірів, адже Богородиця вважається покровителькою сім’ї, дому та майбутнього.
У багатьох регіонах України збереглася традиція випускати птахів (голубів) на волю. Вважалося, що цей жест милосердя приносить людині духовне очищення та благословення. Люди вірили, що птахи долетять до неба і розкажуть ангелам-охоронцям про все хороше, що сталося за рік.
Благовіщення також є одним із небагатьох свят під час Великого посту, коли дозволяється послаблення в пості. Після літургії віряни зазвичай розділяють святкову трапезу, що символізує духовну єдність і радість від цього важливого дня.
Благовіщення 2025 – що не можна робити
- Цього дня забороняється виконувати важку фізичну роботу, зокрема вдома чи в полі. Люди вірили, що навіть природа у цей день "відпочиває", тому будь-яка праця могла бути сприйнята як неповага до свята. Не варто шити, прати чи займатися рукоділлям.
- Важливо уникати суперечок, образ і конфліктів. Не можна думати чи говорити про погане.
- Не можна починати нових справ – у народі вірили, що будь-які справи, розпочаті на Благовіщення, не принесуть успіху або завершаться невдачею.
- Не можна виконувати роботи, пов’язані з землею. Вважалося, що цього дня навіть земля "відпочиває", тому саджати рослини чи займатися городництвом було категорично заборонено.
Раніше "Ми-Україна" підготував зручний список найважливіших церковних свят та поминальних днів у 2025 році. Дізнайтесь, коли Великдень, Трійця, Покрова Богородиці та дати інших великих свят.