Як швидко очистити шкіру від чорних цяток: перевірені способи

Як швидко очистити шкіру від чорних цяток: перевірені способи

Комедони, більше відомі як "чорні цятки" є однією з найпоширеніших і досить неприємних проблем шкіри. Вони виникають, у порах шкіри, які забиваються сумішшю себуму (шкірного жиру), а також омертвілими клітинами. За умови, що належний догляд за ними відсутній, вони здатні спровокувати появу запалення, б більше, призвести до розвитку акне.

Більш детально про "чорні цятки" та про те, як із ними боротися, розповість "Ми-Україна".

"Чорні цятки" - що це таке

 

"Чорні цятки" зазвичай з'являються на тих ділянках обличчя, де більше сальних залоз, а саме:

- на носі,

- на підборідді,

- на лобі. 

Основна причина - вміст пори, який виходить на поверхню, окислюється під впливом повітря і змінює колір на темний. Такі "штуки" не вважаються запаленнями, як, на приклад, червоні прищі. Проте вигляд їх все ж не дуже приємний. 

Хочемо зауважити, що плутати "чорні цятки" з сальними нитками, які є природною частиною шкірного процесу, не потрібно. Адже останні, навпаки, покликані  допомагати виділяти шкірне сало на поверхню шкіри, однак під час заповнення жиром можуть бути "зафарбовані" в темний колір. 

 


 Причини появи


Насправді причин появи "чорних точок" на обличчі досить багато, однак найпоширенішими з них є:

- надмірне використання косметичних засобів, які забивають пори, 

- нерегулярне очищення шкіри,

- підвищене вироблення шкірного жиру,

- гормональні зміни (менструація, підліткові зміни).

 

Як позбутися проблеми

 

Для того, щоб запобігти появі "чорних цяток", необхідно регулярно очищати шкіру, використовувати засоби для зменшення вироблення себуму (гарним засобом у цьому питання стане саліцилова кислота), а також уникати жирних кремів і важких косметичних засобів. До того ж рекомендується періодично проводити пілінг обличчя або використовувати маски для обличчя, які звужують пори.  

 

 

- Місцеві ретиноїди. Такі препарати, як адапален, є дуже ефективними в боротьбі з чорними цятками та іншими проявами акне. Вони працюють, прискорюючи оновлення клітин шкіри, що допомагає очищати пори і запобігає їх забиванню;

- Кислоти. Гліколева, саліцилова та молочна кислоти вважаються прекрасними засобами для боротьби з чорними цятками, адже здатні покращувати текстуру шкіри, розчиняючи шкірне сало та відлущувати омертвілу шкіру, що, своєю чергою, сприяє очищенню пор;

- Екстракція. Процедура проводиться за допомогою спеціального інструменту, відомого як екстрактор, дійсно є однією з процедур для видалення чорних цяток. Однак це дуже тонкий процес, і для того, щоб не пошкодити шкіру або не спричинити її запалення проводитися повинна у спеціаліста; 

- Хімічний пілінг. Для домашнього використання підійде гліколева кислота, адже вона ефективно очищує пори, видаляючи мертві клітини шкіри, а також допомагає зменшити видимість чорних цяток, проникаючи глибоко в шкіру, відновлює клітини і покращує шкірні текстури.  


 

Наостанок зауважимо, що "чорні цятки" не є серйозною проблемою, однак можуть бути неприємними естетично. Однак за допомогою правильного догляду та вибору відповідних засобів ви зможете відчутно зменшити їх прояви.

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як правильно підібрати колір коректора, аби замаскувати синці під очима так, щоб колір шкіри виглядав максимально натурально.

Головне