Останнім часом в Україні значно зросло використання павербанків, батарейок і акумуляторів. Вони стали незамінними помічниками під час відключень електроенергії, але водночас створюють серйозні проблеми через їх неправильну утилізацію, адже їх не можна просто так викидати у смітник.
Як подовжити життя павербанка та куди його здати на утилізації, коли він остаточно вийшов з ладу пояснили у Центрі управління відходами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як забезпечити роботу котла навіть при відключеннях електрики — практичні поради
Типи акумуляторів у павербанках
Більшість сучасних павербанків оснащені акумуляторами двох типів: літій-іонними та літій-полімерними. Їхній ресурс розрахований на 500–1000 циклів заряджання. Проте вони можуть втрачати свою ефективність навіть без використання, зокрема через тривале зберігання. Якщо пристрій має явні пошкодження, такі як здуття корпусу, вм’ятини, дим чи неприємний запах, подальше його використання стає небезпечним. У такому випадку павербанк краще здати на утилізацію.
Куди здати павербанк на утилізацію
У Києвській області працює Центр управління відходами, де приймають павербанки для утилізації та навіть зламану побутову техніку.
Відходи можна привозити до виробничого майданчика, що знаходиться у с. Фастівець, Фастівський р-н, Київська обл. Також фізичні особи можуть надсилати відходи Новою Поштою та замовляти послугу вивезення по Києву та Київські області.
Як забезпечити довшу роботу павербанка
Щоб ваш павербанк слугував довше, варто дотримуватись таких рекомендацій:
- перші 2–3 рази проведіть повний цикл заряджання та розряджання. Надалі повністю розряджати пристрій слід не частіше одного разу на 1–3 місяці;
- заряджайте пристрій, коли рівень заряду падає до 10–20%;
- уникайте перегрівання або переохолодження павербанка;
- не допускайте механічних пошкоджень, не кидайте пристрій і не допускайте потрапляння вологи.
Утилізація батарейок
Кожна батарейка, яка не була утилізована належним чином, може серйозно забруднити навколишнє середовище. Наприклад, одна пальчикова батарейка здатна зіпсувати до 16 квадратних метрів ґрунту або 400 літрів води. В Україні батарейки наразі не переробляють, але зберігають у безпечних умовах. Після накопичення достатньої кількості їх відправляють на переробку до Європи. Вартість прийому батарейок — 70 гривень за кілограм.
Під час відключень світла чимало українців залишаються без зв'язку та інтернету, проте, є перевірений спосіб, як забезпечити стабільний Wi-Fi навіть під час блекаутів.