Один із найбільш доступних і поживних продуктів у нашому раціоні - курячі яйця. Вони містять високоякісний білок, який відповідає за відновлення тканин і м'язів, а також зміцнення імунної системи. До того ж цей продукт багатий вітамінами, мінералами і корисними жирами. Все перелічене допомагає нам утримувати серцево-судинну систему в належному стані.
Однак, попри велику кількість користі, яка захована в яйцях, вони здатні й вплинути на організм негативно. Зокрема, не рекомендується вживати цей продукт понаднормово людям, які мають проблеми з холестерином або серцево-судинними захворюваннями.
"Ми-Україна" розбирався, яку кількість яєць можна їсти щоденно і чи здатні вони негативно вплинути на роботу нашого організму.
Яка добова норма яєць для здорової людини
Згідно з рекомендаціями, люди, які не займається фізичними навантаженнями, можуть їсти не більше 2-3 яєць на день. Водночас ця норма не повинна перевищувати шести яєць на тиждень. Що стосується професійних спортсменів, то вони можуть збільшувати цю кількість, проте включивши в раціон лише яєчний білок. Жовток їсти в такому випадку не рекомендується.
Однак зауважимо, що цей продукт є досить калорійним. Зокрема, у 100 грамах курячого яйця міститься 157 калорій.
Що стосується людей, які мають підвищений холестерин та алергії кількість вживання яєць рекомендують знизити до мінімуму або їсти лише яєчні жовтки.
До того ж не рекомендується щоденно вживати яйця, приготовані на пательні, адже такий вид приготування - смаження, є найбільш шкідливим серед усіх наявних на сьогодні.
Норма за кількістю яєць для дітей
Попри перестороги батьків дітям дозволяється вживати більшу кількість яєць на день, аніж дорослим. Це зумовлене тим, що вони активніші, в результаті чого витрачають значно більше енергії. Завдяки цьому обмінні процеси в їхньому організмі проходять швидше і велика кількість яєць не зашкодить.
Водночас ми радимо перед тим, як давати яйця дитині, впевнитись, що вона не має алергії на цей продукт. До того ж найбільш правильним способом приготування курячого яйця для дитини буде "крута варка", адже сирі або напівсирі яйця перетравлюються молодим організмом гірше.
Ба більше, в них міститься низка речовин, які здатні пригнічувати основні дії травних ферментів.
Як готувати корисно
- Відварені яйця. Це один із найкорисніших способів, на які потрібно витратити лише 7-10 хвилин. Він дозволяє зберегти максимальну кількість корисних речовин, адже приготування відбувається без додавання жиру чи олії;
- Яйця на пару. Таке приготування дозволяє зберегти більше вітамінів і мікроелементів і не потребує використання некорисних жирів;
- Омлети. Зокрема страва лише з одних білків (без додавання жовтка) містить велику кількість білка при мінімальному вмісті жиру, що серед інших продуктів буває вкрай рідко;
- Яйця на сковороді, однак без олії. Для такого методу достатньо антипригарної пательні і смаження яєць без додавання жиру.
Також зауважимо, що "ідеальної кількості" яєць насправді не існує. Все залежить від індивідуальних потреб людини. З огляду на це, ми рекомендуємо враховувати загальний раціон, а також уникати надмірного споживання жовтка, адже він здатен перевантажити організм холестерином.
Раніше "Ми-Україна" оприлюднив рецепт відмінного салату під назвою "Чоловіча слабкість", одним із основних інгрідієнтів якого є курячі яйця.