Google запустила інструмент для визначення контенту, створеного штучним інтелектом

Google запустила інструмент для визначення контенту, створеного штучним інтелектом

Google представила новий інструмент під назвою SynthID Detector, який дозволяє визначати, чи був контент створений за допомогою штучного інтелекту. Йдеться про зображення, текст, аудіо та відео, згенеровані через сервіси Google на основі штучного інтелекту.

Про це повідомили у Google Keyword.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google викрила шпигунський вірус: хакери слідкували за журналістами та політиками

 

Як Google шукатиме ШІ-контент через інструмент SynthID Detector

 

Інструмент працює через спеціальні водяні знаки SynthID, які компанія вбудовує у свій ШІ-контент. Ці знаки залишаються помітними навіть після редагування — наприклад, якщо зображення обрізати, відео змінити або аудіо перезаписати.

Щоб перевірити вміст, користувачі завантажують його на портал SynthID Detector. Сервіс сканує файл і показує, чи є в ньому водяні знаки. Якщо вони виявлені, система підсвічує ділянки контенту, які, найімовірніше, були створені за допомогою ШІ Google.

Спочатку технологія SynthID використовувалась лише для зображень, але тепер її поширили на інші формати — текст, аудіо та відео. Водяні знаки вбудовуються в контент, створений інструментами Google, зокрема моделями Gemini, Imagen, Lyria та Veo. На сьогодні таких міток отримали вже понад 10 мільярдів одиниць контенту.

Поки інструмент доступний лише для обмеженого кола користувачів — зокрема журналістів, дослідників та представників медіа. Вони можуть подати заявку на тестування, щоб першими спробувати можливості нового детектора.

Окрім того, Google відкрила код водяних знаків для тексту, щоб сторонні розробники могли використовувати цю технологію. Компанія також почала співпрацю з NVIDIA — завдяки цьому водяні знаки можна додавати і до відео, створених через платформу NVIDIA Cosmos. А ще Google уклала партнерство з компанією GetReal Security, яка спеціалізується на перевірці достовірності цифрового контенту.

На "Ми-Україна" раніше також писали про новий проєкт від науковців, який завдяки ШІ став ще краще передбачати погоду. Штучний інтелект складає прогнози погоди, які набагато точніші за ті, які складають метеоцентри. 

Головне