Дитина скрегоче зубами - глисти чи прояв нервової системи?

Дитина скрегоче зубами - глисти чи прояв нервової системи?

Явище, з яким хоча б раз, але стикалась більшість батьків - це, коли дитина починає раптово скреготати зубами. У народі цей симптом часто пов'язують появою глистів, однак насправді все не так однозначно. Не менш реальною причиною такої поведінки можуть бути як деякі фізіологічні, так і психологічні проблеми. "Ми-Україна" пояснить, що провокує дитячій скрегіт зубами та коли варто бити на сполох. 

Бруксизм - що це таке 


Синдром, який проявляється мимовільним стисканням або тертям зубів, найчастіше уві сні - це бруксизм. У дітей це явище можна спостерігати у віці від 3 до 10 років і в більшості випадків з віком воно безслідно зникає. 

Такий скрегіт може бути як епізодичним, так легким і гучним. При цьому турбувати не лише батьків, а й саму дитину. 

Зауважимо, що в більшості випадків хвилюватися через появу бруксизму все ж не варто, адже він не свідчить про хворобу, а лише про тимчасовий стан. Однак бувають й інші ситуації.

 

 

Основні причини появи синдрому 


- Нервове напруження та регулярний стрес. Такі стани часто викликають мимовільні м'язові скорочення і не лише в роті; 

- Формування щелепи. Через те, що у маленьких дітей щелепа перебуває на стадії розвитку, м'язи можуть періодично працювати нерівномірно, провокуючи появу скорочень та скреготу;

- Проблеми з прикусом або ріст зубів. Через неправильне змикання щелепи або прорізування нових зубів іноді може з'являтися тимчасовий скрегіт;

- Неврологічні особливості. Бувають ситуації, коли бруксизм стає проявом перезбудження нервової системи;

- Глисти. Хоча ця версія є найбільш популярною в народі, наукового підтвердження вона так і не здобула. 

Дитина скрегоче зубами - що робити


Якщо ваша дитина раптово почала скреготати зубами - не впадайте у паніку. Краще поспостерігайте за цим проявом деякий час і зверніть увагу на те, як малеча поводиться упродовж всієї доби. Якщо ніяких різких змін не помічаєте - віднесіть бруксизм до тимчасового. 

 

Що рекомендують спеціалісти

 

- Перед сном намагайтеся створювати тиху та спокійну атмосферу: почитайте, послухайте музику, не вмикайте телевізор; читання, тиха музика, відсутність екранів.

- Відвідайте стоматолога для перевірки прикусу. Спеціаліст визначить, чи немає у дитини можливих фізичних причин для прояву бруксизму;

- Поговоріть зі своїм педіатром. Лікар може дати направлення на загальний аналіз крові для виключення появи гельмінтів;  

- Нормалізуйте режим сну. Завдяки регулярному і повноцінному відпочинку нервова система здатна відновитися і скрегіт зубами пройде так само раптово, як і з'явився; 

- Не розповідайте дитині про глисти, так ви ще більше її налякаєте і явище може лише посилитися. 

 



У підсумку додамо, що скрегіт зубами у дітей, як правило, не є проявом якогось небезпечного захворювання. Найчастіше - це тимчасове явище, яке зникає так само раптово, як і з'являється. Проте, якщо ви все ж не можете позбутися сумнівів і хвилюєтесь - зверніться за консультацією до педіатра.  

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, чому на шкірі у дітей можуть з'явитися почервоніння та висипання у вигляді прищиків та коли це свідчить про наявність захворювання. 

Головне