Дитина постійно дихає ротом: це норма чи варто бити на сполох?

Дитина постійно дихає ротом: це норма чи варто бити на сполох?

У здорової дитини повітря повинно заходити через ніс, а не рот. Таке дихання краще, адже основна його задача в очищенні, зігріванні та зволоженні повітря перед тим, як воно потрапить у легені. Це допомагає організму працювати правильно. Крім того, коли дитина дихає носом, добре розвивається обличчя, щелепа і навіть постава. Однак, якщо ваш малюк часто або постійно дихає ротом, особливо у моменти сну - це вже важко назвати нормою. Це може бути не просто звичка, а ознака проблеми зі здоров’ям, яку краще не ігнорувати. Детальніше про це в новому матеріалі "Ми-Україна".

Постійне дихання ротом - можливі причини 

 

Причин, чому дитина дихає ротом, насправді може бути не так вже і мало. Найпоширеніша з них - це банальна закладеність носа через нежить, алергію або навіть аденоїди. Якщо дитина часто хворіє, має хронічний нежить або скаржиться на утруднене дихання, ротове дихання може стати звичкою.

Серед інших причин виділяють й збільшені мигдалики, а також викривлення носової перегородки. Обидва стани фізично ускладнюють прохід повітря через ніс, що позначається на процесі дихання та й загального самопочуття дитини. 

 

До всього ротове дихання може бути спровоковане й неправильним прикусом або слабким тонусом м’язів обличчя.

Варто також зауважити, навіть, якщо проблеми з носом уже встигли вилікувати, дитина все одно може й далі дихати ротом, адже просто вже звикла так робити. Якщо це триває довго, можуть з’явитися інші неприємності: лице починає змінюватися (стає довшим, підборіддя - вужчим), у роті пересихає, через що малечі стає важко добре спати та навіть зосереджувати свою увагу. 

Коли не варто нехтувати зверненням до лікаря

 

Якщо дитина часто дихає ротом не тільки під час застуди, а й у звичайні дні чи під час сну - це вже не перший "дзвіночок", а вагома причина звернутися до спеціаліста - вам потрібно показати дитину педіатру, ЛОРу або стоматологу-ортодонту.

Ці медпрацівники зможуть знайти справжню причину такої поведінки, а головне - підібрати коректне та правильне лікування: від банального промивання носа до виправлення прикусу чи навіть видалення аденоїдів. 

В цьому випадку чекати, що дитина "переросте" не рекомендується, адже тривале дихання ротом може повпливати й на загальний розвиток, зокрема мовлення, імунітет та навіть поведінку дитини.

 

Чим раніше ви звернете увагу на проблему - тим більше шансів у вас буде на її вирішення. 

На завершення додамо, що регулярне дихання ротом у дитини - це не завжди звичка. За такою дією можуть критися реально проблеми зі здоров'ям, які потребують допомоги спеціаліста. І чим раніше ви це зрозумієте - тим краще вам і вашій дитині буде від того. 

Нагадаємо, про що може свідчити раптова поява висипки у дітей та коли варто звертатися до лікаря, аби не пропустити погіршення стану малечі. 

Головне