Однієї з найбільш розповсюджених причин звернень до лікаря та виклику "швидкої" є біль у правому боці. Така симптоматика може свідчити як про незначне порушення, так і про серйозну патологію, якій потрібна негайна увага. З огляду на це, вкрай важливо вчасно звернути увагу на характер болю та не зволікати з обстеженням. Детальніше про те, які симптоми повинні насторожити, розповість "Ми-Україна".
Поява болю в правому боці - що він може означати
Правий бік живота вважається однією з анатомічних зон, в якій розташовано одразу декілька надважливих органів, а саме:
- печінка,
- жовчний міхур,
- частина кишківника,
- апендикс,
- нирка,
- правий яєчник (у жінок),
- фалопієва труба (у жінок).
З огляду на це, реальних причин, які провокують появу сильного дискомфорту може бути ну дуже багато: від запалення до травм чи порушення функцій в роботі конкретних органів.
Основні причини появи болю в правому боці
- Апендицит. Біль виникає раптово, він гострий і зосереджується саме в правій частині живота. Такий стан потребує негайного звернення до лікарів;
- Проблеми з нирками. Біль "віддає" в поперекову зону, "приходить" разом із підвищеною температурою та болісним сечовипусканням - це може свідчити про наявність ниркової інфекції або про те, що в сечоводі почав рухатися камінь;
- Жовчнокам’яна хвороба. Ріжучий або "колючий" біль, який зосереджується в правому підребер’ї. Часто з'являється після жирної їжі та може свідчити про наявність каменів у жовчному міхурі або навіть поширення запалення — холецистит;
- Гінекологічні причини у жінок. Біль виникає раптово внизу живота. Він може свідчити про наявність кісти в яєчнику, вказувати на розвиток запального процесу або навіть позаматкової вагітності (не часто);
- Захворювання печінки. Ниючий, тупий біль у верхній частині правого боку. Часто його пов'язують з гепатитом, жировою хворобою печінки або іншими її ураженнями.
Звернення до лікаря - коли це потрібно
Не всі ситуації можна розцінювати як критичні. Проте деякі симптоми все ж варто розцінювати як ті, що потребують негайної медичної допомоги.
- Сильний різкий біль, який варто терпіти;
- Раптове підвищення температури;
- Прояви нудоти або навіть блювання;
- Затримка сечовипускання, запори;
- Запаморочення або втрата свідомості (іноді).
На завершення підсумуємо, що сильний дискомфорт в області живота - не просто "незручність". Однак точну причину може визначити лише спеціаліст, який вас детально обстежить і встановить правильний діагноз. Ми, своєю чергою, не радимо ігнорувати "сигнали" організму, аби уникнути в майбутньому ускладнень і зберегти власне здоров'я.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" оприлюднив список продуктів, які є дуже корисними для мікрофлори кишківника та його здоров'я загалом.