19 жовтня у світі відзначають Міжнародний день кредитних спілок. В Україні – День працівників целюлозно-паперової промисловості.
Православна церква 19 жовтня вшановує пам'ять пророка Іоїля, мученика Уара і з ним семи вчителів християнських. Також у цей день – Дмитрівська поминальна субота.
Про свята в цей день і які були народні прикмети – розповість "Ми-Україна".
Церковне свято 19 жовтня – пророка Іоїля, мученика Уара і семи вчителів християнських
Пророк Іоїль (Йоіл) був одним із 12 малих пророків Старого Завіту. Він відомий своєю пророчою книгою, яка складається з трьох розділів і містить заклики до покаяння та пророцтва про майбутні події. Іоїль пророкував "день Господній" – день суду над усіма народами, а також обіцяння спасіння для тих, хто звернеться до Бога.
Святий мученик Уар був римським воїном, який сповідував християнство в III столітті. Одного разу Уар цілу ніч вів бесіду з сімома засудженими на смерть християнськими вчителями. Коли їх повели на страту, Уар пішов з ними. За цей вчинок його також було ув'язнено, і після тортур він прийняв мученицьку смерть.
Дмитрівська поминальна субота
Цей день присвячений поминанню померлих. Віряни відвідують церкву, замовляють поминальні служби за спочилих. Також влаштовують поминальні трапези, де згадують рідних.
Детальніше про Дмитрівську поминальну суботу, які традиції та що не можна робити в цей день, читайте в матеріалі "Ми-Україна".
Народні прикмети на 19 жовтня
- Якщо сніг випаде на цей день, то зима прийде через 40 днів.
- Безвітряна погода – швидке похолодання.
- Вечірня зоря червоного кольору свідчить про наближення негоди.
- Ворони збираються у зграї – чекайте негоди.
Що не можна робити 19 жовтня
- Не можна вбивати павуків, щоб не втратити удачу.
- Не слід передавати свої справи іншим людям.
- Не можна в цей день відмовляти в милостині.
Іменини 19 жовтня
Іменини в цей день святкують Дмитро, Іван, Леонтій, Сергій.
Раніше "Ми-Україна" повідомляв, що 27 жовтня українці святкують День української писемності та мови. Однією з традицій свята є написання Радіодиктанту національної єдності, у якому можуть взяти участь усі охочі.