Сьогодні, 19 жовтня, Дмитрівська поминальна субота. Це день, коли вшановують пам'ять своїх померлих родичів та близьких. Люди вирушають на кладовище, наводять там порядок, відвідують могили рідних. Також йдуть до церкви, щоб помолитися та запалити свічки за упокій душ.
Коли Дмитрівська поминальна субота у 2024 році
У 2024 році Дмитрівська поминальна субота припадає на 19 жовтня – це субота перед днем пам'яті великомученика Димитрія Солунського (26 жовтня). Її ще називають родинною або дідовою суботою.
Хто такий святий Димитрій Солунський?
Цей день отримав свою назву на честь святого великомученика Димитрія Солунського. Святий Димитрій жив у другій половині III століття та відкрито сповідував християнство, попри заборону імператора Галерія, який переслідував християн.
За відмову зректися віри його заарештували, кинули до в'язниці, а згодом стратили, пробивши списами. Віряни моляться до святого, просячи його заступництва та зцілення від недуг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрія Первозванного у 2024 році: дата, історія та традиції свята
Що роблять у Дмитрівську поминальну суботу?
У п'ятницю, напередодні Дмитрівської суботи, у храмах проводять поминальні панахиди та літургії. В сам день суботи люди приходять до церкви, моляться, ставлять свічки за упокій. Якщо немає можливості відвідати служіння, можна помолитися вдома.
Після цього відвідують кладовище, впорядковують могили, запалюють свічки і збираються родиною на поминальний обід. За традицією, на стіл ставлять додаткову тарілку та прилади для покійного родича.
У церкву зазвичай приносять печиво, хліб, фрукти, цукор або солодощі. Після служби ці продукти заведено роздавати нужденним. Не варто нести м'ясні продукти.
Що не можна робити цього дня?
- Лаятися, сваритися, з'ясовувати стосунки;
- виконувати важку фізичну працю;
- вживати алкогольні напої;
- гучно веселитися;
- гасити свічку, запалену за упокій — вона повинна догоріти сама.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, коли розпочинається Різдвяний піст у 2024 році, які є заборони та що їсти в цей період.