Лід навколо Антарктиди розтанув до мінімального рівня за всю історію спостережень

Лід навколо Антарктиди розтанув до мінімального рівня за всю історію спостережень

Площа крижаного покриву навколо Антарктиди зменшилася до 1,79 млн км². Це рекордно низький показник за 45 років супутникових спостережень, пише The Guardian.

"Влітку 2022 року у південній півкулі кількість морського льоду впала до 1,92 млн кв. км — це рекордно низький рівень, згідно з супутниковими спостереженнями, що почалися 1979 року. Але до 12 лютого цього року рекорд 2022 року вже було побито. Лід продовжував танути, досягнувши 25 лютого нового рекордно низького рівня 1,79 млн кв. км та побивши попередній рекорд на 136 000 кв. км — площа, що вдвічі перевищує площу Тасманії", - йдеться у матеріалі видання.

Рекорд, було побито втретє за останні шість років.

Лід навколо Антарктиди розтанув до мінімального рівня: чим це загрожує

"Доля Антарктиди важлива, тому що континент містить достатньо льоду, щоб підняти рівень моря на багато метрів, якщо він розтане", - попереджають вчені.

Однією з головних проблем є суттєве скорочення льодового покриву навколо морів Амундсена та Беллінсгаузена. В цьому регіоні розташовано льодовик Туейтс, який прозвали “льодовиком судного дня”. Річ у тім, що в ньому міститься достатньо води аби підняти рівень моря на пів метра. 

“Справа не лише в розмірі льодового покриву, але й у тривалості покриття. Якщо морський лід зникне, краї плавучого льоду піддаватиметься хвилям, які можуть їх зігнути та підвищити ймовірність того, що ці шельфові льодовики розколються. Тоді в океан потрапить більше ґрунтового льоду”, - розповів доктором Роб Массом з Австралійського антарктичного відділу. 

Зменшення льодового покриву змушує науковців взятися за вивчення питання щодо зв'язку цього явища з глобальним потеплінням. Водночас Антарктиду дуж важко вивчати не лише через її географічне розташування, а і через погодні умови. Вчені намагаються зрозуміти, чим саме були викликані зміни: природним явищем на континенті або все ж кліматичній кризі. 

“Антарктида може здатися віддаленою, але зміни навколо неї можуть вплинути на глобальний клімат, а танення крижаних покривів впливає на прибережні громади в усьому світі. Кожен повинен бути стурбований тим, що відбувається в Антарктиді”, - наголосив кліматолог Аріан Перич.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у російської федерації залишилось дуже мало часу, аби спробувати досягнути хоча б якихось зі своїх цілей поставлених ще на початку повномасштабного вторгнення в Україну. Економіка агресора вже до кінця весни втратить спроможність забезпечувати бойові дії

Головне