Компанія Маска програла суд проти української компанії “Старлінк”

Українська компанія “Старлінк” виграла суд першої інстанції проти компанії SpaceX, яка належить американському винахіднику Ілону Маску. Про це свідчать дані у Реєстрі судових рішень.

У жовтні минулого року компанія Маска подала позов до ТОВ “Старлінк” та “Укрпатенту” та вимагала, щоб українська торговельна марка “Старлінк” припинила свою дію.

Київський господарський суд розглянув цей позов і 2 березня відмовив компанії SpaceX у його задоволенні.

Цікаво, що українське ТОВ “Старлінк” вже працює понад 12 років (з 2011 року) і спеціалізується на наданні IT-послуг. А от американська компанія Starlink розпочала свою діяльність лише у 2015 році. В Україні американська SpaceX подала заявку на реєстрацію бренду Starlink взагалі у 2020 році, а права на нього отримала лише у серпні 2022 року. Дочірня компанія Starlink в Україні має назву ТОВ “Старлінк Юкрейн”.

Засновник українського ТОВ “Старлінк” Сергій Дулицький розповів, що юристи Ілона Маска звернулися до нього до початку повномасштабної війни з вимогою віддати торговельну марку на користь американського Starlink.

“Starlink – це всесвітньо відомий бренд. Тому віддайте”, – процитував Дулицький слова американців.

Як повідомляли Ми-Україна, президент SpaceX Гвінн Шотвелл заявила, що компанія обмежила використання інтернету Starlink для дронів на фронті України. Після цого радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк закликав SpaceX визначитися, на чиєму боці компанія. 

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, зі свого боку, запевнив, що проблем з роботою Starlink в Україні не спостерігається, термінали працюють належним чином.

Головне