Ірландія оштрафувала Facebook на понад €746 млн: за що покарали соцмережу

Американську компанію Facebook оштрафували в Ірландії на більш як 746 млн євро (648 млн фунтів). Ірландський регулятор обвинуватив соцмережу у порушенні правил обробки інформації користувачів, пише The Guardian.

Першим про накладення штрафу дізналось видання Bloomberg, офіційне його оголошення має відбутися у понеділок, 22 травня.

Порушення полягає в тому, що керівництво Facebook не взяло до уваги стурбованість Ірландії щодо можливості доступу спецслужб США до персональної інформації ірландських користувачів. Це явище є цілком ймовірним, зважаючи на те, що особисті дані передаються на американські сервери. Ірландський регулятор також запланував намір заборонити американській компанії в подальшому передавати такі дані у США.

Штраф у понад 746 млн євро стане рекордним за порушення загального регламенту ЄС із захисту даних – GDPR.

У матеріалі вказано, що рішення Комісії із захисту даних Ірландії навряд чи набуде чинності негайно. Очікується, що Meta нададуть так званий пільговий період для виконання рішення. Не виключено, що Facebook оскаржуватиме штраф.

Загалом з вересня 2021 року іранський наглядовий орган “наштрафував” Meta, яка також володіє Instagram та WhatsApp, на суму у майже 1 млрд євро. Так, торік у листопаді компанія отримала штраф у 265 млн євро за злам, в результаті якого в мережі з’явились персональні дані понад 500 млн користувачів. А за лічені тижні до цього випадку, її оштрафували на 405 млн євро за дозвіл неповнолітнім заводити акаунти в Instagram, у яких публічно відображалися їхні номери телефонів та адреси електронної пошти.

Як писав “Ми-Україна” раніше, за минулу добу в Україну повернулися 39 тисяч українців.

Головне